Postaram się opisać mój problem:
Silnik zazwyczaj trzyma ładnie wolne obroty w granicach 750 obr/min lecz kilka razy dziennie obroty jałowe wskakują na 1400 obr/min i wtedy można wyczuć że najprawdopodobniej silnik dostaje zbyt dużą dawkę paliwa , silnik traci moc i ma problemy płynną jazdą, gdy zatrzymam silnik w takim stanie to wtedy nie mam możliwości ponownego uruchomienia i czuć specyficzny zapach niespalonego paliwa więc przypuszczam że jest "zalany", po kilkunastu minutach dopiero z trudem można go odpalić . Tak wysokie obroty trzymią około czasem 5 minut a czasem 20 minut i później wszystko wraca do normy . Gdzy zatrzymam silnik w czasie gdy silnik pracuje w tym czasie na prawidłowych obrotach to nonowny rozruch jest idealny i pali bez żadnych problemów. Dodam że samochód jest wyposarzony w instalację gazową Staga-300 i bez znaczenia jest czy jadę na gazie albo na benzynie, powtarza się to czasem kilka razy dziennie a czasem cały dzień chodzi bezproblemowo.
Proszę o pomoc bo jak narazie nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, wymieniłem świece zapłonowe , filtr powietrza, przewody wysokiego napięcia
Silnik zazwyczaj trzyma ładnie wolne obroty w granicach 750 obr/min lecz kilka razy dziennie obroty jałowe wskakują na 1400 obr/min i wtedy można wyczuć że najprawdopodobniej silnik dostaje zbyt dużą dawkę paliwa , silnik traci moc i ma problemy płynną jazdą, gdy zatrzymam silnik w takim stanie to wtedy nie mam możliwości ponownego uruchomienia i czuć specyficzny zapach niespalonego paliwa więc przypuszczam że jest "zalany", po kilkunastu minutach dopiero z trudem można go odpalić . Tak wysokie obroty trzymią około czasem 5 minut a czasem 20 minut i później wszystko wraca do normy . Gdzy zatrzymam silnik w czasie gdy silnik pracuje w tym czasie na prawidłowych obrotach to nonowny rozruch jest idealny i pali bez żadnych problemów. Dodam że samochód jest wyposarzony w instalację gazową Staga-300 i bez znaczenia jest czy jadę na gazie albo na benzynie, powtarza się to czasem kilka razy dziennie a czasem cały dzień chodzi bezproblemowo.
Proszę o pomoc bo jak narazie nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny, wymieniłem świece zapłonowe , filtr powietrza, przewody wysokiego napięcia