Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio CD - przestał odtwarzać płyty CD

diabolopk 12 Sie 2007 11:14 1362 8
  • #1 12 Sie 2007 11:14
    diabolopk
    Poziom 12  

Witam. Mam problem z moim radiem kiedyś chodziło bez zrzutu czytał płyty cd-audio teraz gdy wkładam obojętnie jaka płytę to po pierwsze płyta nie robi obrotu podczas czytania i pisze ze nie mam cd w urządzeniu proszę o pomoc czy to wina silniczka ,lasera a może kabel sie odlutował

0 8
  • #2 12 Sie 2007 11:22
    marcin.baczewski
    Poziom 13  

Może najpierw spróbuj wyczyścić laser izopropanolem. Jeżeli jest to wina brudnego lasera to powinno pomóc. Nie używaj spirytusu, ani perfum bo możesz zniszczyć soczewkę.

0
  • #3 12 Sie 2007 18:14
    diabolopk
    Poziom 12  

to czym to uzyc ale cos co sie znajduje w domu

0
  • #4 12 Sie 2007 22:23
    marcin.baczewski
    Poziom 13  

Izopropanol jest tani i jest do zdobycia praktycznie w każdym sklepie elektronicznym. Inne rzeczy pozostawiają osady na soczewce, a izopropanol szybko odparowuje i nie zostawia zanieczyszceń. Zobacz czy po włożeniu płyty laser błyśnie i czy silnik chociaż trochę ruszy płytą nawet z 1/4 obrotu. Raczej do wyczyszcenia lasera w domu nic nie znajdziesz. Możesz jeszcze spróbować wodą destylowaną, ale nie wiem czy coś to pomoże. Nie używaj wacika bo rysuje. Ja czyszczę chusteczką ale trzeba delikatnie to robić bo również można porysować soczewkę.

0
  • #5 13 Sie 2007 09:48
    dexter_86
    Poziom 26  

Jeżeli czyszczenie nie pomoże to tylko pozostaje wymiana lasera.

0
  • #6 17 Sie 2007 18:01
    diabolopk
    Poziom 12  

A czy mozna uzyc spirytusu 76% lub zmywacza do paznokci to tez szybko paruje aha gdzy wkladam plyte to tak laser przesuwa sie lecz nie obraca sie plyta mam jeszcze jedno pytanko czy jest mozliwosc wyciagniecia lasera z radia i cedeka i go przelozenie tzn laser z cedeka do radia czy jest to mozliwe z gory dzieki za pomoc Pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

Co jeszcze zauwazylem otwozylem radio i podlaczylem baterie r6 1.5v do silniczka silniczek sie obrucil a gdzy zlozylem radio i wlozylem plytke to nawet nie drgnol a laser ,soczewka przyblizala sie i oddalalaa co to moze byc

0
  • #7 17 Sie 2007 19:09
    Śniący
    Poziom 19  

Jak to wszystko nie pomoże co koledzy radzą to można jeszcze zwiększyć moc lasera,przy tym całym module laserka powinna być mała peerka, kręć ją baaaardzo powoli w prawo i sprawdzaj czy zaczyna łapać płyty aż do skutku. Podkręcanie lasera powoduje szybsze się jego zużywanie a i nie umiejętne kręcenie go może sprawić że sprzęcik nie odczyta już żadnej płyty. Jak będziesz to robił z głową to powinno się udać.
    PozDro!

0
  • #8 18 Sie 2007 07:46
    diabolopk
    Poziom 12  

Irytuje mnie jedna sprawa czemu plyta nawet nie chce drgnac bo gdy sie wklada do obojetnie jakiego napedu plyta robi min 1/4 obrotu a u mnie nic aha krecilem w prawo tym pokretlem ale nic to nie dalo
    Pozdro

0
  • #9 18 Sie 2007 10:30
    Śniący
    Poziom 19  

Ja zauważyłem że jeśli laser „nie widzi” płyty to też nią nie zakręci, spotkałem się z takim przypadkiem że płyta nie kręciła się a po podkręceniu sprzęt śmigał jak „prawie nowy”. Jeśli nadal płyty nie są odczytywane pozostaje wymiana lasera tylko czy to się będzie opłacało.

0