Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Diody dużej mocy a oświetlenie mieszkania

15 Sie 2007 22:01 1888 4
  • Poziom 10  
    witam,

ostatnio coraz wiecej widze i slysze o diodach wysokiej/duzej mocy - chcialbym wykonac jakis prosty system oswitleniowy do mieszkania i nie wiem jak bo bedzie wygladac i jakiej mocy diody wykorzystac wiec chcialbym sie zapytac czy ktos juz to robil i jakie to przynosi efekty. Takze mnie interesuje jak sie ma sprawa zywotnosci tych led (raz widze ze 700h a raz ze 12lat). Na wikipedii znalazlem info o zarowkach zwyklych ktore maja (dla 100w) okolo 1700lm a najdrozsza dioda na allegro (20W) ma zaledwie 600lm i to mnie troche przygniotlo wiec wole sie zapytac :D

z gory dzieki za odp.
  • Poziom 29  
    wiesz, bawiłem się tymi diodami, fajne są ale przy tych mocach ciężko jest zrobić taki zasilacz, niskie napięcie (do tego dobrze stabilizowane) i dość duże prądy, trzeba robić przetwornicę. Więc moim zdaniem lepsze są kompaktówki
  • Poziom 10  
    co do zasilania tych ledow to mam namierzony na allegro odpowiedni driver na diody 1,2,3,5W za niecale 60zl - chodzi mi raczej o same efekty jakie mozna uzyskac przy wykorzystywaniu tych diod (jak dlugo swieca przy opdowiednim zasilaniu i czy w ogole warto jest ich uzywac skoro taka dioda 20W (a ja chce kupic takie 3W-5W) ma 3 razy mniej lumenow od zwyklej zarowki 100W itd. itd.
  • Poziom 17  
    Poczekaj jeszcze chwilę, będą dostępne całkiem wydajne osramy na mr11 i inne standardowe mocowania. Obecnie oświetlenie domowe na ledach mocy to rzeźba i niespecjalnie kalkuluje się ekonomicznie :).
  • Poziom 10  
    no wlasnie tak myslalem :( ze to wszystko wyjdzie drogo i mialem racje - no nic poczekam na jakies inne rozwiazanie (moze diody 100W z 10000lm ;)) i wtedy pomontuje

dzieki za pomoc