Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urządzenie diagnostyczne SUS-9 lampa ustawienia zapłonu.

18 Sie 2007 09:44 3473 4
  • Poziom 16  
    Mam problem z urządzeniem SUS-9. Wszystko działa ok przy samochodzie mojego ojca czyli Fiat Brava, ale gdzy podłączę pod Swoje Polo lampa do ustawiania zapłonu nie działa. Czy można ją jakoś przerobić ? Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 28  
    Witam.Powinna działać,sprawdź czy sonda na przewód wysokiego napięcia jest podpięta właściwą stroną /strzałka/.Podłącz do Fiata Brava i jak będzie działać przenieś na swoje Polo.To było dawno jak sobie coś przypomnę to napiszę.

Dodano po 22 [minuty]:

Sonda wysokiego napięcia jest chyba przelotowa a nie jak napisałem przypinana.należy też wcisnąć przycisk KW.
  • Poziom 16  
    Za chwile idę sprawdzić :D
  • Poziom 28  
    Witam.SUS 9000 jest urządzeniem diagnostycznym z czasów gdy układy zapłonowe były na przerywaczach.Można było zmierzyć przerwę na przerywaczu bez otwierania aparatu zapłonowego /KZ-kąt zwarcia/,oraz czystość styków przerywacza. Te opcje są teraz nieaktualne.Ale można zmierzyć parametry zapłonu,ładowanie akumulatora oraz obroty silnika na 2 zakresach.Może znajdę instrukcję to napiszę więcej,pozdrowienia dla taty chyba był diagnostą.
  • Poziom 16  
    Dzięki :D Tak ojciec pracował i nadal pracuje w serwisie FIAT. Ale teraz są nowe czasy nio wiesz komputery :D Teraz ja idę w jego ślady :D Jeśli znajdziesz instrukcję bardzo proszę przesłanie Mi jej. Aha wczoraj trochę się bawiłem i lampa działa :D