Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z automatyczną skrzynią biegów w Renault 19

23 Sie 2007 12:17 1832 3
  • Poziom 2  
    Witam
    Witam
    Posiadam Renault 19 RT 1.8S rocznik 1995 z ASB i od pewnego czasu zauważyłem dziwne objawy. Po pierwsze czuć wyraźne szarpnięcie przy ruszaniu na wstecznym biegu. Obroty dochodzą do ok. 1500 i potem przy naciskaniu na gaz szarpnie doś mocno zanim ruszy. Aby tego unikąć muszę bardzo powoli dodawać gaz. Po drugie to dość nieregularnie przekłada biegi, potrafi to robić przy 2000 jak i przeciągnąć aż do 3000-3500 i dopiero zmienić. Prędkość przy zmianach jest zazwyczaj podobna czyli przy ok 40 km/h, potem 55-65 km/h i potem 90-95 km/h, przy 110-115 km/h jest jeszcze jedna redukcja obrotów do ok. 2000, jednak przy tej samej prędkości zdarzają się takie właśnie różnice w obrotach. Ostatnio przy przełączaniu między trybami c i s zdarzyło się, że nie przełożył wcale, doszedł do 140 km/h przy 5000 obrotów w trybie c. Czy ktoś wie czym może być spowodowane takie zachowanie i czy jest to poważana usterka.
  • Poziom 10  
    Witam
    Ja bym zaczął od wymiany oleju, bo z tego co sie orientuje to w 19 niema bagnetu poziomu oleju (zależy jaka skrzynia),jest za to śruba pod spodem skrzyni do sprawdzania stanu, napisz jaki masz model skrzyni. to może coś pomogę...
  • Poziom 2  
    Dzięki za poradę. A gdzie mogę odczytać jaki to jest model skrzyni?
  • Moderator Samochody
    Ogólnie sypiące się automaty w 19-stkach to norma po około 100k przebiegu, w moim padła po 120 i nikt nawet się nie zastanawiał czy watro ją naprawiać tylko odrazu została zmieniona na zwykłą.