Witam pytanie brzmi nastepujaco sa 3 serwery i 3 lacza dsl 4000/500 z tpsa 2 serwery robia za trafic i planuje z 1 serwera zrobic serwer proxy do cachowania stron www klienci podlaczajacy sie do proxy maja byc jako transparent podlaczeni i teraz pytanie jak ma wygladac struktura takiego proxy w mojej sieci uzywa sie glownie autoryzacji pppoe czyli proxy bedzie na ppp teraz pytanie jak mam zrobic taka strukture sieci zeby to bylo bezpieczne zeby nikt nie mogl mi sie podpiac pod ten serwer proxy i jak ma wygladac konfiguracja takiego serwera jakie mam na nim uslugi odpalic i co mam zrobic na serwerach traffic oprocz przekierowania ruchu klientow na proxy czy mam jakies sieciowki dokladac czy nie ? prosil bym o odpowiedz bo nigdy nie stawialem serwera proxy na odrebnej maszynie tak wyglada moja struktura sieci jak na rysunku teraz pytanie jak mam polaczyc serwer proxy czy do switcha czy do serwerow bezposrednio na osobnych sieciowkach