Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

odrebny serwer proxy na osobnej maszynie i laczu

dan-j2 23 Sie 2007 18:33 1134 3
  • #1 23 Sie 2007 18:33
    dan-j2
    Poziom 18  

Witam pytanie brzmi nastepujaco sa 3 serwery i 3 lacza dsl 4000/500 z tpsa 2 serwery robia za trafic i planuje z 1 serwera zrobic serwer proxy do cachowania stron www klienci podlaczajacy sie do proxy maja byc jako transparent podlaczeni i teraz pytanie jak ma wygladac struktura takiego proxy w mojej sieci uzywa sie glownie autoryzacji pppoe czyli proxy bedzie na ppp teraz pytanie jak mam zrobic taka strukture sieci zeby to bylo bezpieczne zeby nikt nie mogl mi sie podpiac pod ten serwer proxy i jak ma wygladac konfiguracja takiego serwera jakie mam na nim uslugi odpalic i co mam zrobic na serwerach traffic oprocz przekierowania ruchu klientow na proxy czy mam jakies sieciowki dokladac czy nie ? prosil bym o odpowiedz bo nigdy nie stawialem serwera proxy na odrebnej maszynie tak wyglada moja struktura sieci jak na rysunku teraz pytanie jak mam polaczyc serwer proxy czy do switcha czy do serwerow bezposrednio na osobnych sieciowkach

odrebny serwer proxy na osobnej maszynie i laczu

0 3
  • #2 24 Sie 2007 12:22
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ustawienia wyglądają prawie tak samo jak proxy jest na tym samym serwerze co reszta. Jedyna różnica to IP serwera w przekierowaniu.
    Wystarczy jak regułkami squid'a zezwolisz na korzystanie z proxy tylko swoim klientom.

0
  • #3 24 Sie 2007 13:35
    dan-j2
    Poziom 18  

a nie musze uruchomic udostepnienie lacza internetdowego na tym proxy i czy musze tez powiedzmy jakis podzial lacza robic ? na tym serwerze proxy ?

0
  • #4 25 Sie 2007 22:00
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

dan-j2 napisał:
    a nie musze uruchomic udostepnienie lacza internetdowego na tym proxy

Nie - wystarczy samo proxy.

Cytat:

i czy musze tez powiedzmy jakis podzial lacza robic ? na tym serwerze proxy ?

To już według własnego uznania - obowiązku nie ma.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo