logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sony CDX-4180 – dziwne kreski na wyświetlaczu, radio działa poprawnie

looco5 23 Sie 2007 21:27 1853 8
REKLAMA
  • #1 4208957
    looco5
    Poziom 16  
    Posty: 303
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    witam właś nie kupiłem radyjko jak w temaci wszystko śmiga bez problem prawie wszzystkobo wyświetlacz pokazuje takie dziwne kreski niewiem co jest ale wszystko działa (włacz wyłacz głośniej ciszej płyte) itd tylko tekreski co to jest
    prosze o pomoc
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 4209249
    dubekk
    Poziom 15  
    Posty: 188
    Pomógł: 16
    Ocena: 16
    Aby zmienić wyświetlane informacje,naciskaj przycisk DSPL aby informacje przesłowaly się po wyświetlaczu,wybierz ustawienie A SCRL-ON,Wcisnij i przytrzymaj przycisk wyboru(pokrętlo od glosności) tam bedziesz miał funkcje ustawień(A SCRL ON LUB OFF )ustaw na on.
  • #3 4210238
    looco5
    Poziom 16  
    Posty: 303
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    nic niepomaga na lcd od samego startu są jakieś dziwne kreski niema nic czytelnego
  • REKLAMA
  • #4 4212221
    looco5
    Poziom 16  
    Posty: 303
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    acha i na płycie radia jest oznaczenie
    1-670-753-11
    a na panelu
    1-670-754-12
    czy to numer seryjny
    i czy panel jest od reszty radia
    acha do czego jest ten przełącznik na płycie w środku (niechodzimi oten microswithdo resetu t7lko ote zboku niego jak ktoś widział radio od srodka to wie oczym mówiei czy scalak do sterowani9a lcdekiem jest pod mim czy na płycie radia
    pozdrawiam
  • Pomocny post
    #5 4215035
    TYTUS...
    Poziom 32  
    Posty: 1770
    Pomógł: 175
    Ocena: 144
    Upewnij się na 100% czy panel masz od tego samego modelu co tyłek. Ja bym jeszcze przeczyścił spirytusem połączenia gómki pod wyświetlaczem.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #6 4215062
    vcc
    Poziom 35  
    Posty: 3052
    Pomógł: 163
    Ocena: 465
    Przełącznik jest po to żeby po wyłączeniu radia wyświetlała się godzina.
  • #7 4217795
    looco5
    Poziom 16  
    Posty: 303
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    pod lcd niema gumek tylko jest na normalnych wyprowadzenia (jak w normalnym scalaku) acha i na płycie radia jest oznaczenie
    1-670-753-11
    a na panelu
    1-670-754-12
    takie umer jest na panelu i płycie radia czy panel jest od reszty
  • REKLAMA
  • #8 4225522
    looco5
    Poziom 16  
    Posty: 303
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    a czy panel niepodszedł by od innegosony np SONY CDX-4240R CDX-4250R CDX-4260R lub cdx 2500 prosze odopowiedz
  • #9 4299936
    looco5
    Poziom 16  
    Posty: 303
    Pomógł: 4
    Ocena: 66
    zdechniety scalak,
    zamykam post

Podsumowanie tematu

✨ Właściciel radia Sony CDX-4180 zgłasza problem z wyświetlaczem LCD, na którym od samego startu pojawiają się dziwne, nieczytelne kreski, mimo że radio działa poprawnie (włączanie, regulacja głośności, odtwarzanie płyty). Próby zmiany ustawień wyświetlacza (przycisk DSPL, funkcja A SCRL) nie przyniosły efektu. Pojawiły się pytania o zgodność panelu przedniego z płytą główną radia, gdyż numery seryjne na płycie (1-670-753-11) i panelu (1-670-754-12) różnią się, co sugeruje możliwą niekompatybilność. Zalecano sprawdzenie, czy panel pochodzi z tego samego modelu oraz oczyszczenie połączeń wyświetlacza, jednak pod LCD nie ma gumek, a wyprowadzenia są standardowe scalakowe. Przełącznik na płycie służy do wyświetlania godziny po wyłączeniu radia. Pojawiły się też pytania o kompatybilność panelu z innymi modelami Sony (CDX-4240R, CDX-4250R, CDX-4260R, CDX-2500). Ostateczna diagnoza wskazuje na uszkodzony scalak sterujący wyświetlaczem, co powoduje pojawianie się nieczytelnych kresek na LCD.
REKLAMA