Witam !!!
Mam problem,chciałbym obliczyć sobie obudowe na głośnik hanssena 25cm.
Zrobiłbym to sam dzięki programom takim jak np. winisd ,ale ostatnio słyszałem żeby nie polegać na programach.
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi policzył pudło pod ten głośnik,a także wyjaśnił jak liczyć i dostrajać obudowy bez programów(np.winisd).
Parametry tego głośnika to:
vas-45L
qts-0,45
fs-32hz
qms-3,90
qes-0.51
spl-91 db
Słucham muzyki głównie techno więc subwoofer powinien być dostosowany do takiej muzyki. Grałem nim na imprezach (miałem dwie kolumny z czego w każdej 2 syki,2 średnie,i dwa basowe głośniki 25 i 30 cm) ale były one w zamkniętych obudowach.Chciałbym osiągnąć dobry i szybki basa także efektywność wiekszą niż w obudowach zmkniętych. Myśle ze basrefleks będzie najlepszy,chyba że ktoś policzyłby mi bandpass-a
Wiem że to tani głośniczek ale coś na nim na pewno da się coś zrobić.
Proszę o pomoc.
POZDRAWIAM
Mam problem,chciałbym obliczyć sobie obudowe na głośnik hanssena 25cm.
Zrobiłbym to sam dzięki programom takim jak np. winisd ,ale ostatnio słyszałem żeby nie polegać na programach.
Byłbym wdzięczny jeśli ktoś by mi policzył pudło pod ten głośnik,a także wyjaśnił jak liczyć i dostrajać obudowy bez programów(np.winisd).
Parametry tego głośnika to:
vas-45L
qts-0,45
fs-32hz
qms-3,90
qes-0.51
spl-91 db
Słucham muzyki głównie techno więc subwoofer powinien być dostosowany do takiej muzyki. Grałem nim na imprezach (miałem dwie kolumny z czego w każdej 2 syki,2 średnie,i dwa basowe głośniki 25 i 30 cm) ale były one w zamkniętych obudowach.Chciałbym osiągnąć dobry i szybki basa także efektywność wiekszą niż w obudowach zmkniętych. Myśle ze basrefleks będzie najlepszy,chyba że ktoś policzyłby mi bandpass-a
Wiem że to tani głośniczek ale coś na nim na pewno da się coś zrobić.
Proszę o pomoc.
POZDRAWIAM