Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aparat cyfrowy a pojemność baterii/akumulatorków

Lestat 29 Aug 2007 03:52 1726 5
    Lestat
    Level 18  
    Witam. Nie ma na elektrodzie działu fotografia, więc zamieszczam temat tutaj. Mam aparat "Olympus Camedia C-170", i na nowych bateriach alkalicznych Duracell, mogę nim zrobić około 50 zdjęć bez flasha, a z flashem wiadomo, ledwie coś około 20. Tak więc, pytanie brzmi: jaką pojemność mają te baterie?? Chodzi mi oczywiście o wartość wyrażaną w mAh (mili Ampero godziny). Chciałbym wiedzieć, aby mieć porównanie, bo mam zamiar kupić akumulatorki, lecz nie wiem jakie najlepiej, a nie chcę też niepotrzebnie wydać za dużo kasy. Pozdrawiam, i liczę na szybką, i rzetelną odpowiedź :)
    waldekg
    Level 28  
    Witam.Temat jest obszernie omawiany na forum zarówno o pojemności akumulatorków jak i o ładowaniu i ładowarkach.Drugi komplet akumulatorków jest niezbędny i dobra ładowarka.
    Lestat
    Level 18  
    Oczywiście mam zamiar kupić 4 akumulatorki AA lub 2 CR-V3 + ładowarkę, najprawdopodobniej Duracell albo Energizer. To, ze zakup byle shitu za kilka złotych to wyrzucanie kasy w błoto, wiem doskonale. Problem polega na tym, że nigdzie nie mogę znaleźć porównania pojemności zwykłych baterii, czy też informacji o liczbie zrobionych zdjęć tym aparatem przy użyciu kompletu akumulatorków danej pojemności.
    Adam-T
    Level 39  
    Kupuj tylko firmowe aku (np sony, sanyo, GP) o największej dostępnej pojemności. Osobiście mam GP 2500 mAh i jestem z nich bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
    Adam
    mar_tronik
    Level 16  
    Podłączę się do tematu, by stworzyć jakiś obraz sytuacji. Ja mam akumulatory Energizer 2500mAh i robię na nich około 300 zdjęć bez lampy błyskowej. Aparat to Canon A530. Pozdrawiam!
    waldekg
    Level 28  
    Witam.Trudno coś sensownego doradzić , jedne markowe leżą sobie dość długo w magazynie i w sklepie inne udają markowe.Osobiście używam takich z marketu za 12,99 komplet 4szt.Ładuję je mniejszym prądem od zalecanego , wykonuję na komplecie około 150 fotografii.