Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aparat cyfrowy olympus

pawelcb33 02 Gru 2006 12:13 2917 6
  • #1 02 Gru 2006 12:13
    pawelcb33
    Poziom 24  

Witam, kupilem ostatnio aparat olympusa i na gieldzie 2 akumulatorki Ni-Mh 3200mAh, na bateriach pochodzil troche i baterie padly a na akumulatorkach(oczywiscie naladowalem je najpierw ) pare minut i padly.

Wiadomo baterie maja ok.1.5V a akumulatorki 1.2, ale co mam teraz zrobic aby na tych akumulatorkach pochodzil troche, specialnie kupilem 3200mAh 2 sztuki a padaja szybciej niz baterie a raczej bateri niebede kupywal bo bym zbankrutowal na nich.
    Napisze jeszcze ze akumulatorki laduje ladowarka "Sino-sky SK8168 Digital" niewiem co to znaczy "Capacity" ale pisze ze ma 500mAh~2600mAh(max 2600mAh akumulatory mozna wlozyc?).
    Doradzcie mi, moze ta ładowarka nieladuje ich zbyt dobrze i dlatego szybko sie rozladowuja, powiem ze zaczynam zalowac ze kupilem ta cyfrowke na zwykle baterie AA, moglem dolozyc troche i kupic na akumulatory ale przeciez zrobili na paluszki to musi to dzialac troche.

Niewiem co mam robic.

0 6
  • #2 02 Gru 2006 12:33
    any56
    Poziom 39  

Jakiej firmy są aku?
    Bo jest wiele cienkich podróbek...

0
  • #3 02 Gru 2006 12:36
    BC109B
    Poziom 32  

Dzień dobry

Twoja ładowarka może ładować akumulatory o pojemności 500-2600mAh. Pożycz od kogoś sprawne akumulatory i sprawdź jak długo z nimi będzie działał aparat. Do swoich będziesz musiał zmienić ładowarkę.

Pozdrawiam

0
  • #4 02 Gru 2006 20:03
    pawelcb33
    Poziom 24  

Dzieki za szybka odpowiedz,
    -akumulatorki sa firmy Max Cell;
    -czyli jednak o zbyt duzej pojemnosci kupilem akumulatory,
    Z ładowarka bedzie problem bo nikt raczej niema ladowarek, zobacze co bardziej bedzie mi sie oplacac kupno nowych akumulatorkow czy raczej juz zrobienie jakies ladowarki bo kupywac nowej raczej niebede.

No ale dzieki za pomoc. Pozdrawiam

P.S.
    Aby niezakladac znowu nowego tematu, czy ma ktos moze schemat sprawdzonego zasilacza do aparatu cyfrowego, szukalem ale nieznalazlem nic sensownego, potrzebuje zasilacz aby dawal 3.4V ale prad to niewiem jaki potrzeba mu dac bo roznie ludzie pisali u siebie w cyfrakach.
    Patrzylem na google ale nic nieznalazlem, tylko same sklepy.

Dodano po 5 [godziny] 38 [minuty]:

A jeszcze jedno pytanko teraz mi się przypomniało, ile powinna cyfrówka (np.olympus FE-170 lub jakakolwiek) działać na 2 akumulatorkach 2400-2600mAh niekozystając zbytnio z flesha, pytam z czystej ciekawości ile wam działa aparat

0
  • #5 02 Gru 2006 22:28
    BC109B
    Poziom 32  

Parametry jakie powinien spełniać zasilacz znajdziesz w instrukcji obsługi aparatu. Możesz skorzystać z jakiegoś zasilacza stabilizowanego do samodzielnego montażu, który da się wyregulować na 3V. Jeśli akumulatorki są sprawne, to powinny dać się naładować prądem 10 godzinnym (320mA) przez 12-15 godzin. Po takim ładowaniu sprawdzisz ile podziała aparat. Jeśli chodzi o ilość zdjęć - Finepix S5500 wykonuje 300-400 zdjęć bez flesza na akumulatorkach 2.3Ah. Aparat wg. producenta zużywa 0.8A z zasilacza. Jeśli twój aparat zużywa podobną ilość energii, to powineneś wykonać ok. 500 zdjęć. Tak mi się wydaje. :)

Pozdrawiam

0
  • #6 05 Gru 2006 11:18
    karter
    Poziom 15  

Wyjaśniam : włóż aku do ładowarki na 24 h i sprawdź jak pracuje aparat . Kupiłem kiedyś aku MaxCell (zmyliło mnie podobieństwo nazwy do Maxwell ) .Nominał wynosił 2600 mAh ,w rzeczywistości nie miały nawet 1100 mAh ,nadawały się co najwyżej do zasilania pilotów ,zegarów,itp.Miałem cztery sztuki i wszystkie były niewypałem.Dodam,że używam wielu aku (wyłącznie tanich firm),ale jedynie na nich się zawiodłem.Oczywiście nie chcę uogólniać na podst. czterech zakupionych sztuk. Aku te niby ładowały się (osiągały odpowiednie napięcie ),ale miały zbyt mały prąd zwarcia.W tym przypadku sprawa jest prosta ,jeśli aparat pracuje dłużej na bateriach (lub czas pracy jest podobny) to przyczyną są : 1, akumulatory nienaładowane (nie przejmuj się napisami na ładowarce ,wszystko jest ok.) zbyt krótko je ładujesz (być może) , 2) akumulatory są wadliwe .I to jest całe wyjśnienie sprawy.

0
  • #7 05 Gru 2006 17:32
    pawelcb33
    Poziom 24  

Dzieki karter, rzeczywiście mam identyczną firme (tylko inaczej wygląda-pomarańczowy) 3200mAh , teraz żałuje ze kupiłem tej firmy ale teraz juz wiem że lepiej dołożyć grosza i kupić coś lepszego. Pożyczyłem akumulatorki 2x 1800mAh firmy GP i zobacze jak nanich będzie działać(znaczy ile czasu) ale i tak wiem że czeka mnie znowy kupno akumulatorków.

A z tym ładowanie 24 godzinnym spróbuje ale raczej na weekend bo niechce zostawiać tego samego(dla bezpieczeństwa).

Dzieki za pomoc wszystkim

0
  Szukaj w 5mln produktów