Witam !
Jak w tytule. Wytłumaczcie mi proszę Drodzy Koledzy jak to jest z tymi kontami użytkowników w Windows XP. Podam przykład instaluje Wina XP ok. Gdzieś w połowie instalacji prosi mnie o hasło administratora, które tworzy się lecz pozostaje niejako w ukryciu ażdo momentu utworzenia 1 użytkownika, którego to wtorzy się również podczas instalacji zaraz na początku wpisując jego nazwe. Tak to jest prawda tyle jeszcze rozumiem. Idąc dalej tych użytkowników podczas instalacji mogę zdefiniować i kilku do 6 bodaj na tej liście jest wymienione prawda ? Ok przykładowo wpisuje określam 3 użytkowników po zalogowaniu już do systemu wybraniu Panel sterowania i Konta użytkowników okazuje się ze wszyscy użytkownicy mająprawa administratorów. Jak to możliwe to pierwsze pytanie. I drugie Win XP wchodzi po instalacji zaraz na konto użytkownika który nie wiem alfabetycznie jest jako pierwszy ok. Niech to będzie użytkownik X - instaluje ogrywam na nim system sterowniki, programy, sieć internet wszystko działa. Następnie przelogowuje się na 2 użytkownika przykładowo X2 - i rozczarowanie. Mimo, że jest to również użytkownik z prawami admina jak i ten 1 i 3 jak i wszyscy. To niemam dostępu do tych programów zainstalowanych na użytkowniku na jakim domyślnie system zalogował mi się po zainstalowaniu Windows, a mianowicie GG nie "widzi" jakiegoś programu nie wiem do zmiany tapet np. Webshota. co tam jeszcze aha głupiego WinRar; a no żadnego prócz no co już jest dla mnie bardzo dziwne antrywirusa którego widzi i uruchamia na koncie wszystkich użytkowników Windows XP. Efekt tego taki, że tylu ilu użytkowników systemu ja muszę instalowaćtyle samo tych samych programów jakie np. wymieniłem wcześniej bo ich nie widzi nie może uruchomić. Nie dotyczy to tylko jak napisałem programu antywirusowego i chyba tylko jego. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wiem, że niektóre programy pytają czy chcesz aby dany program był zainstalowany tylko dla użytkownika w kontekście którego jesteśobecnie zalogowany czy dla wszystkich. Ok ale większość programów niema tej opcji do wyboru i co wtedy ? TRzeba instalować tyle razy dany program ilu mamy użytkowników w systemie ? Czyli co kolejny sposób łamania prawa bo jak ktoś ma oryginalny pakiet Offica XP a 10 użytkowników to musi mieć równie dobrze 10 pakietów office ? Tak to działa. Bardzo proszę wszystkich o wyjaśnienie tego faktu. Wiem, że można to jakoś zdefiniować by z raz zainstalowanych (na jednym koncie administratora) programów mogli korzystać po przelogowaniu się wszyscy użytkownicy. Bez względu jakis status uprawnień posiadają. W moim przypadku wszyscy 3 użytkownicy komputera są Adminami a mimo to tylko jeden z nich ma możliwość korzystania z w/w. m.in. programów ten użytkownik na którym po raz pierwszy zostały mu one zainstalowane. Dziękuję. Pozdrawiam Wszystkich. O kontach typu Gość już nawet nie wspominam bo to dla mnie czarna magia już całkiem.
Jak w tytule. Wytłumaczcie mi proszę Drodzy Koledzy jak to jest z tymi kontami użytkowników w Windows XP. Podam przykład instaluje Wina XP ok. Gdzieś w połowie instalacji prosi mnie o hasło administratora, które tworzy się lecz pozostaje niejako w ukryciu ażdo momentu utworzenia 1 użytkownika, którego to wtorzy się również podczas instalacji zaraz na początku wpisując jego nazwe. Tak to jest prawda tyle jeszcze rozumiem. Idąc dalej tych użytkowników podczas instalacji mogę zdefiniować i kilku do 6 bodaj na tej liście jest wymienione prawda ? Ok przykładowo wpisuje określam 3 użytkowników po zalogowaniu już do systemu wybraniu Panel sterowania i Konta użytkowników okazuje się ze wszyscy użytkownicy mająprawa administratorów. Jak to możliwe to pierwsze pytanie. I drugie Win XP wchodzi po instalacji zaraz na konto użytkownika który nie wiem alfabetycznie jest jako pierwszy ok. Niech to będzie użytkownik X - instaluje ogrywam na nim system sterowniki, programy, sieć internet wszystko działa. Następnie przelogowuje się na 2 użytkownika przykładowo X2 - i rozczarowanie. Mimo, że jest to również użytkownik z prawami admina jak i ten 1 i 3 jak i wszyscy. To niemam dostępu do tych programów zainstalowanych na użytkowniku na jakim domyślnie system zalogował mi się po zainstalowaniu Windows, a mianowicie GG nie "widzi" jakiegoś programu nie wiem do zmiany tapet np. Webshota. co tam jeszcze aha głupiego WinRar; a no żadnego prócz no co już jest dla mnie bardzo dziwne antrywirusa którego widzi i uruchamia na koncie wszystkich użytkowników Windows XP. Efekt tego taki, że tylu ilu użytkowników systemu ja muszę instalowaćtyle samo tych samych programów jakie np. wymieniłem wcześniej bo ich nie widzi nie może uruchomić. Nie dotyczy to tylko jak napisałem programu antywirusowego i chyba tylko jego. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Wiem, że niektóre programy pytają czy chcesz aby dany program był zainstalowany tylko dla użytkownika w kontekście którego jesteśobecnie zalogowany czy dla wszystkich. Ok ale większość programów niema tej opcji do wyboru i co wtedy ? TRzeba instalować tyle razy dany program ilu mamy użytkowników w systemie ? Czyli co kolejny sposób łamania prawa bo jak ktoś ma oryginalny pakiet Offica XP a 10 użytkowników to musi mieć równie dobrze 10 pakietów office ? Tak to działa. Bardzo proszę wszystkich o wyjaśnienie tego faktu. Wiem, że można to jakoś zdefiniować by z raz zainstalowanych (na jednym koncie administratora) programów mogli korzystać po przelogowaniu się wszyscy użytkownicy. Bez względu jakis status uprawnień posiadają. W moim przypadku wszyscy 3 użytkownicy komputera są Adminami a mimo to tylko jeden z nich ma możliwość korzystania z w/w. m.in. programów ten użytkownik na którym po raz pierwszy zostały mu one zainstalowane. Dziękuję. Pozdrawiam Wszystkich. O kontach typu Gość już nawet nie wspominam bo to dla mnie czarna magia już całkiem.