Co to jest Master Primary Secondary Slave, jak to podłączy, żeby dobrze chodziło?
Czy wolisz polską wersję strony elektroda?
Nie, dziękuję Przekieruj mnie tamjiwaniuk napisał:Na każdej taśmie IDE gniazdo, które jest na końcu służy do podłączenia urządzenia (dysk, DVD lub CD-R/RW) ustawionego jako Master, a gniazdo na środku (nie wymiarowo) do podłączenia urządzenia ustawionego jako Slave.
Pozdrawiam
jjanek
Platon napisał:nowe ata maja okreslone polozenie master i slave na tasmie.
Niebieskie - do plyty
Czarne - Master
Szare - Slave
spec napisał:Bo w ten sposób będą rozpoznane urządzenia w trybie CableSelect. Jeśli jedno jest CS a drugie na twardo przypisane i w złym złączu podłączone to mogą być problemy. Przynajmniej ja w to wierze.ja do dzisiaj nie wiem dlaczego powinno sie podlaczac tak jak napisales... moze Ty mi to wyjasnisz?!
Poldii napisał:czyli jak mam 1 dysk to powinienem go podlaczyc na primary slave jako master?