Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka Mastercook 3400 - nie działa iskrownik

10 Wrz 2007 19:19 25370 10
  • Poziom 10  
    Witam , mam taki problem - iskrownik w mojej kuchence nie odpalał palników, na początku trzeba było długo pstrykać (jest to iskrownik taki z zewnętrznym guzikiem, nie w pokrętle), i palniki odpalały a potem przestały, przyglądnąłem się iskrze z iskrownika była ale taka jakaś słaba ktoś mi powiedział że to mogą być zapchane dysze ale palniki po odpaleniu zapalniczką palą się ładnie nie "wybuchają " ani nie gasną, więc chciałem zajrzec pod płytę co z tymi elektrodami iskrownika ale nie umiem zdjąć płyty nie wiem czy trzeba odkręcać po te dwie śrubki przy palnikach bo jesli tak to juz tu mam problem bo sie nie chcą odkręcać na jednej ukruszyłem śrubokręt w każdym razie udało mi sie podnieść płytę troszkę bardziej uchylić do góry poruszałem elektrodkami i w tej chwili nie działają już praktycznie wcale wydają takie cichutkie pykanie jak przedtem choć nie bardzo iskrzyły to było je głośniej słychać. Jeśli ktoś może pomóc to bardzo, bardzo proszę z góry dziękuję
    Tomasz
  • Poziom 38  
    Zapewne iskrowniki do wymiany. Bez rozebrania kuchenki się nie obejdzie.
  • Poziom 22  
    Cześć!
    Obejrzyj dokładnie nakrywki palników, jak są skorodowane to do wymiany lub do wyczyszczenia,
    nakrywka palnika musi idealnie przylegać do kołpaku palnika, tylko w tedy gaz przy iskrowniku będzie miał odpowiednie proporcje do zapłonu.
  • Poziom 10  
    Przepraszam, nie podałem typu kuchenki Mastercook Typ 3400 , ok. dziękuję za poradę z tym czyszczeniem faktycznie pokrywki palników są zardzewiałe jeśli to pomoże to się odezwę, a mam jeszcze pytanie czy da się dostać do kuchenki pod płytę jakoś inaczej czy trzeba odkręcić wszystkie palniki od górnej pokrywy ? Acha no i co mogło się stać jeśli przedtem jeszcze jakoś iskrzyły a teraz jak podniosłem lekko płytę tylko po jej bocznym odkręceniu to przestały prawie całkowicie iskrzyć jest tylko bardzo cichutkie „pykanie” i iskra widoczna tylko w ciemnościach, mogłem coś ułamać?
  • Poziom 22  
    Cześć!
    Może przyciąłeś przewody i część iskry idzie do obudowy gdzieś po drodze, a może odpalałeś iskrę bez palnika ? w tedy jest za małe napięcie żeby dobiło do korpusu. Albo masz kuchenkę w takim stanie ze iskrowniki i generator nadają się do wymiany, ale nie zrobisz tego bez demontażu płyty podpalnikowej (odkręcenia śrub przy palnikach).
  • Poziom 10  
    Witam, powracam do tego tematu po pewnym czasie płytę zdjęłem i mam pytanie jak zmierzyć ten generator iskry czy on jest dobry bo cichutko cyka ale isry przy palnikach nie ma, proszę o radę

Dodano po 20 [minuty]:

a właśnie sprawdzałem omomierzem od wtyczki wpiętej do generatora do ogniwka gdzie powinna być iskra i z czterech dwa nie mają przejścia czy to świadczy o tym że one są zniszczone i należy je wymienić czy jeszcze szukać dalej
  • Specjalista AGD
    Usuń je i sprawdź czy będzie iskra na pozostałych.
  • Poziom 10  
    kupiłem nowe iskrowniki w sklepie ugadałem się że jakby co to je oddam gdyby nie one były zepsute wymieniłem i nadal nie ma iskry a ten nie wiem jak się to nazywa „generator” nadal tylko cicho „pyka” jak mogę go sprawdzić , chociaż jak go otwierałem to widziałem że praktycznie cały jest zalany żywicą czy czym takim
  • Specjalista AGD
    Generator i elektrody(wszystkie) do wymiany.
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam pytanie donośnie generatora, :)
    Jak on wygląda i w jakim miejscu mniej więcej sie może znajdować
    Prosze o pomoc
  • Poziom 28  
    W różnym miejscu, zależy od modelu. Poznać można po tych przewodach co idą od elektrod do generatora .:D