Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki glosnik do paczki gitarowej. okolice 100zl

10 Wrz 2007 22:30 2517 16
  • Poziom 17  
    Witam. Poszukuje jakiegos glosnika gitarowego do 100zl. Do niedawna gralem na marshallu z celestionem g12T, byl ok, ale moim zdaniem za duzy jak na dom... teraz gram w zestawie gitara -> procesor dsp -> stary lampiak -> kolumna zodiaka (taka 15W na tonsilach). Brzmienie mi pasuje, jest przyjemne i na przesterach i na cleanie... jednak jest za slaba, jedna kolumne juz zajechalem, w drugiej mi juz zawieszenie dawno temu sie posypalo, przesterowuje przy wiekszych glosnosciach i kiedy gram na przetworniku przy gryfie. Czy moglibyscie mi polecic cos do nieduzej paczki jednoglosnikowej? Przeznaczenie, jak pisalem - glownie dom, ew proby, w ostatecznosci na estradzie puszczalbym to przez mikrofon na kolumny sredniotonowe.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    hmm ja wiem??Może GD 30/50 albo GDS 30/30. Brzmieniem to nie powali ale i tak miałbys lepiej niż do tej pory.Oba głosniki mozna dorwać na allegro sporo ponizej 100zł.
    ewentualnie mozna szukac jakichs typowo gitarowych uzywanych ale nie wiem czy za 100zł cos godnego sie znajdzie.
  • Poziom 17  
    Hmm... a trzeba by je jakos przerabiac? Slyszalem, ze trzeba kopulki wycinac jakos... no z drugiej strony charakterystyka nie jest tym co dla mnie najwazniejsze, w procesorze dsp moge sobie ustawic jaki mi sie podoba korektor graficzy. A moze widzieliscie gdzies wymiary paczek do nich? Bede robil ja najprawdopodobniej z plyty pazdzierzowej.

//edit

http://allegro.pl/item242045958_glosnik_gitarowy_gd_25_60_guitar.html

A co myslicie o tym?
  • Poziom 36  
    Chyba z wiórowej. Co do tamtego Tonsila, to możnaby spróbować, ale wcześniej napisałbym do sprzedającego o jakieś parametry gdyż wbrew temu co pisze, nie ma ich na stronie protonsil, zastanawia mnie też niska cena (w porównaniu np. do 30/80 guitar), ale do dziwacznej polityki cenowej tonsil zdołał nas już chyba przyzwyczaić.
  • Poziom 17  
    napisalem do protonsila (nie na allegro, na adres kontaktowy ze strony protonsil.pl). oto odpowiedz:

Cytat:

Dzień dobry
    Pro Tonsil prowadzi wysprzedaż starych stanów magazynowych-stąd okazyjna
    cena. Wyroby takowe często nie posiadają kart katalogowych (Np głośniki
    gitarowe robione były pod piece i sprzedawane w kolumnie). Cena jest niska
    więc nikt
    nie będzie przygotowywał teraz karty dla kilku sztuk głośnika od lat
    nieobecnego w produkcji. Pozdrawiam
    yyy

--------- Wiadomość oryginalna --------
    Od: xxx <xxx@xxx>
    Do: handel(malpa)protonsil.pl <yyy@yyy>
    Temat: GD 25/60 GUITAR.
    Data: 12/09/07 13:45

> >
    > > Witam. Przedwczoraj znalazlem na allegro.pl glosnik oferowany przez
    > > uzytkownika protonsil. Jest to glosnik GD 25/60 GUITAR z tej aukcji:
    > > http://allegro.pl/item242045958_glosnik_gitarowy_gd_25_60_guitar.html .
    > > Zaskoczyla mnie dosc niska cena, oraz fakt, ze na waszej stronie
    > > protonsil.pl nie ma jego specyfikacji. Mam pytanie, czy uzytkownik
    > > protonsil faktycznie jest waszym przedstawicielem, czy ten glosnik nie
    > > jest podrobka? Jesli faktycznie istnieje w ofercie, bardzo prosilbym o
    > > przeslanie jego specyfikacji.
    > >
    > >
    > > xxx
    > >

wiec chyba wezme. mam nadzieje, ze sie na tym nie przejade :|
  • Poziom 36  
    No to mamy jasność....bardzo korzystna oferta.
  • Poziom 17  
    heh, tylko jak ja mam teraz do tego paczke policzyc? :/ ja nawet nie wiem jeszcze jak policzyc paczke majac specyfikacje, wiec nie wiem co z tego wyjdzie... mam mikrofon pojemnosciowy, mxl990, wiec moze dalo by sie jakos zmierzyc parametry?
  • Poziom 17  
    witam ponownie. glosnik przyszedl kilka dni temu. niestety, nadal nie znalazlem zadnych not katalogowych :(. znalazlem za to w piwnicy sklejke 1,4mm, czy taka wystarczy na paczke? raczej nie bedzie mobilna, ma stac w domu, chodzi glownie o to, zeby walory akustyczne byly odpowiednie. prosze, pomozcie mi jakos dobrac wymiary tej kolumny, powinna byc otwarta, czy zamknieta? z gory dzieki za odpowiedzi.
  • Poziom 15  
    ogólnie paczki zamknięte mają cieplejszy dźwięk a otwarte (zależy jak ) bas (bas refleksy itp.) albo wogóle "bez pleców" moim zdaniem najlepiej zrobić paczkę zamkniętą jeśli sie nie zna parametrów T/S
  • Poziom 17  
    hmm... wiec chyba bede robil zamknieta. a co z litrazem? jakie powinny byc wymiary? glosnik ma 10", 8Ω, moc znamionowa 40W, maksymalna 60W - i wiecej o nim nie wiem:(. no i co z ta sklejka, wystarczy taka grubosc?
  • Poziom 36  
    Cytat:
    ogólnie paczki zamknięte mają cieplejszy dźwięk a otwarte (zależy jak ) bas (bas refleksy itp.) albo wogóle "bez pleców" moim zdaniem najlepiej zrobić paczkę zamkniętą jeśli sie nie zna parametrów T/S

Wypowiedź się trochę kupy nie trzyma, ale abstrachując od tego, to jest niekompetentna - to może i to i prawda w przypadku głośników do słuchania muzyki, ale nie gitarowych!

Zazwyczaj się stosuje paczki z tylną ścianką w 1/3 otwartą. Jak będzie zamknięta, to prawdopodobnie będzie za dużo basu (takie przynajmniej ja mam doświadczenia - zamknięte paczki stosuje się do ciężkiej muzy).

Sklejka 1,4 mm starczy, może tylko jakieś wzmocnienia żeby była sztywna. Litraż paczki w takim wypadku nie ma dużego znaczenia, byle by paczka ładnie i proporcjonalnie wyglądała :) Głębokość ok. 20-25 cm, szerokość i wysokość około 35-45 cm.

Możesz też poszukać jakiegoś piecyka na allegro z 10 calowym głośnikiem i skopiować jego wymiary, biorąc pod uwagę poprawkę na to że to paczka bez wzmacniacza.
  • Poziom 17  
    ok, wymiary sciagnalem z jakiejs paczki znalezionej w internecie. mam jeszcze kilka pytanek, bardziej stolarskich niz elektronicznych. jakie kupic wkrety (dlugosc, srednica)? jak "gesto" je wkrecac? czy stosowac oprocz nich jakies kolki albo klej, czy tylko wkrety? co masz na mysli piszac o wzmocnieniach, jakies metalowe katowniki?

jeszcze mi pozostaje kwestia maskownicy. mam taka blache z dziurami, mysle, ze sie nada... tylko nie wiem jeszcze jak ja zamontuje. myslalem, ze pozaginam i przykrece do bocznych scianek, ale nie bedzie dostepu wkretakiem. chyba zamocuje na jakichs tutejach dystansujacych do plyty z glosnikiem.
  • Poziom 15  
    wkręty i wikol a co do blachy to raczej odpada chyba zę jest to siatka
  • Poziom 15  
    no zależy ja duże te oczka ale myśle ze sie nada
  • Poziom 17  
    a wkrety? jakie dac do tej plyty 1,4mm? z jednej strony nie chce zeby paczka sie rozpadla. z drugiej fajnie by bylo jakby plyty nie popekaly podczas wiercenia i skrecania.
  • Użytkownik obserwowany
    długość wkręta = minimum 2,5x grubość płyty...