Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cadstar- nowości oraz ... Cadstar pod Linuxem???

14 Wrz 2007 13:45 9482 13
  • Specjalista EDA
    Witam. Chciałem poniższy post dołączyć do innego, poświęconemu Cadstarowi, ale że ten zamknięty, zakładam nowy. Otóż było tu kiedyś pytanie dotyczące tworzenia bibliotek - znalazłem w necie tutorial to ilustrujący jak i inne działania z tym programem, niestety po rosyjsku -
    http://www.eltm.ru/index.sema?a=pages&id=357
    Są też prezentacje video - http://www.cadstarworld.com/down_movies.asp
    Tu w załączniku instrukcje obsługi, w tym opisy kreowania bibliotek ( PBC w pdf o tytule PCB self Teach na stronie 354, a elementów schematycznych i od razu opis przypisywania bibliotek PCB do schematycznych w SCM selfteach ( tworzenia elementu schematycznego na str. 193, przypissywanie bibliotek sch do pcb na str. 210).

Jeżeli ktoś nie ma punktów na pobranie załaczników, proszę pisac na e-mail. podeśle na pocztę.

Mam jeszcze opsy i tutoriale do: signal verify, PRM editor ( autorouter CR-5000 dostępny w bogatszych opcjach licencji Cadstar), i opis modułu kontroli PCB pod względem EMC.

A już w październiku pierwsza część kursu Cadstara na łamach EP. Pod koniec roku wyjdzie 10 wersja programu. Szykuje się też książka, ale na to trzeba poczekać. Pozdrawiam.

Dodatek:

Tak, tak, to jest linux a w nim zainstalowany Cadstar 9.0. Niestety trial, więc nie za dużo mogę poszaleć. A szkoda, bo bo działa wszystko. Troszkę niektóre ikony sie zamazały,podejrzewam ze ma to związek z tym,że mam włączone trójwymiarowe środowisko pracy -Beryl (linuksowcy wiedzo co to). Ta mandriva nie jest wersją komercyjną, płatną, to free wersja, ale zainstalowałem temat graficzny i dlatego pokazuje ze jest PowerPack + .
    Załączniki:
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Specjalista EDA
    No to dorzuće jeszcze jeden soft dziłający: Microsim Pspice. Ta wersja , którą widzicie na zrzutach jest pełną wersją.

• Specjalista EDA
    Rzeczywiście, da rady. ale z pewnymi jak wyczytałem niedomaganiami: nie działa system bazodanowy olb, co powoduje, że tworzenie nowych dokumentów jest niemożliwe. coś klopotliwe jest odświeżanie okna, tzn. zmiany jego rozmiarów, nie można utworzyć konwersji dolumentu do innego formatu. ale ogólnie to super. Ja przymierzam się do wirtualizacji. Tylko podejrzewam,że będe mial problem z zainstalowaniem tego oto: http://torrenty.org/torrent/158628 . Jako że jestem tylko klikaczem, do konsloi wchodze w celu dodania repozytoriów, będe musial zasięgnoć porady. Mniej wiećej wiem: make, male install i wszyctko, chyba, bo trzeba będzie poczytac dokument w zawarty w instalacji. Ale najpierw to sciągne.
  • Specjalista EDA
    Na szczęscie w najnowszej Mandrivie sa dobre repozytoria, bo wkleiłem nazwę programiku do centrum sterowania - dodaj/usuń pakiety i jest tam, włąsnie się instaluje.zobacze ile wirtualizacja jest warta, bo przeglądając google i szukając torrenta do Vmware znalzłem wzianke o ostrej walce firmy rozwijającej ten program a Microsoftem, który beszczelnie maszynę wirtualna umieścił w swoim systemie. szykuje się chyba rozprawa sądowa o to , i pewnie Microsoft przegra tak jak musiał odpuścić z IE i WMP. VmWare jest na tyle lepsze, ze ten sam program sprzedaje do Linuxa i maca jeszcze, i znów gdziś wyczytałem, ze ktos usunął z Macintocha zainstalowany Windows Vista, bo potrzebował mieć Offica 2007 i ma Viste ale pod wirtualem. ale donbra, virtualbox sie zainstalował. Kończe by poekspyrymentować.
  • Specjalista EDA
    I juz po testach. Były problemy z grafiką w Virtualboxie, w logu pokazało się mnóstwo błedów związanych z moją grafiką -ATI. Ale to było na Mandrivie 2007. Teraz mam 2008 free, bardzo ładnie, o wiele szybciej śmiga, ma nowy KDE juz w wersji4, jądro również nowe, i po doinstalowaniu z panelu dodaj/usuń programy VirtualBoxa ten ruszył bez kłopotu. No i teraz już naprawdę mogłem bez wachania usunąć Windowsa z partycji. Protel 99SE SP6 z dodatkiem (wiadomo jakim) działa bez zarzutu, nawet redendrowanie 3D jest. Może nieco zwolnił w stosunku do siebie zainstalowanego wprost na Windowsie, ale to nic, juz niedlugo inwestuje w dwurdzeniowego AMD 6000+ więc różnica zniknie. Oto efekt pracy protela:

Dodam jeszcze, za Windowsowi przydzielilem 256 pamięci RAM, 16MB dla grafiki. Dysk twardy od 10GB przydzielany dynamicznie w miare rozrastania się partycji, dżwięĸ oczywiście jest, napędy CD też no i dodatkowo pozwoliłem Windzie na korzystanie z internetu ale poprzez zaporę i antywirusa (dodatkow specjalnie doinstalowanego w Linie), Xp-ek pokazuje,ze znajduje się za NAT-em.
  • Specjalista EDA
    Mi 208 spraiała kłopoty na początku z dostępem do partycji NTFS, FAT i nawet tych utworzonych poprzednio przez MDV 2007. Dlatego z powrotem przeinstalowałem 2007. Teraz zrobiłem kolejne podejście do 2008, i o dziwo, teraz już wszystko jest ok. jestem ciekaw jak pracuej 200 PowerPack, która ściągam, oczywiście pirata z torrentów, zamierzam już na poważnie zainwestowac w kupno 2008, ta dystrybucja robi się coraz lepsza, błedy sukcesywnie eliminowane, więc myślę,że warto mieć ją legalnie. Co do Extreme, to rzeczywiście, ta wersja Springa zupełnie mi nie przypadła do gustu, już oryginalna 2007 Spring jest lepsza, mi nie sprawiała, jako przeciętnemu klikaczowi problemów, do czasu aż chciało mi się wirtualizacji. Co do 2008, widąc,z ejest dużo zmian, już podczas staru gdy się wciśnie escape dla podglądu ładowanych plików, zauważyem, ze wygląda to podobnie jak w SuseLinux 10.1.
  • Specjalista EDA
    Dziękuje Kolego za dokładne opisy i cierpliwość!!!

Ja jednak chyba pozostanę przy VirtualBoxie. Zmieniłem sprzęt na najmocniejszego dwurdzeniowca AMD - Athlon 64 X2 dual 6400+ z taktowaniem 2x po 3.2 Ghz na rdzeń, oraz 4 GB RAM. Teraz juz nie potrzebuje instalować Widnowsa. Praca pod Virtualboxie to przyjemność. Pędzi toto jak oryginalny Win, a nawet szybciej ( zainstalowałem Win Xp i porównywałem czas wykonywania bardziej wymagających operacji). Mam teraz Mandrivę 2008 PowerPack 64-bit. Zainstalowane stery firmowe do Nvidii (GeForce 8600GT Asusa). System śmiga aż miło, szkoda natomist że VirtualBox nie posiada systemu wirtualzizaji takiego jak choćby profesjonalny VmWare. Procesor natomiast posiada obsługę tego systemu i aż prosi się o jej sprawdzenie.

Doczytałem ostatnio, że VirtualBox nie posiada fajnej funkcji dostępnej w Vmware - obsługi procesorów wielordzeniowych. Z tego co wiem, ten ostatni przydziela jeden rdzeń dla systemu nadrzędnego, drugi dla systemu wirtualizowanego. Jestem też ciekaw, na czym polega wbudowany w np. SuseLinuxa system wirtualizacji. Co to jest dokładnie i jak to działa?