Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki radioodtwarzacz do 500 zł ?

pawelus 16 Wrz 2007 19:40 3122 7
  • #1 16 Wrz 2007 19:40
    pawelus
    Poziom 9  

Witam !
    Jaki kupić radioodtwarzacz do 500-600zł ? Zależy mi na w miarę dobrej jakości dźwięku (głębia) a niekoniecznie na super basach :-).Sprzęt będzie grał bez dodatkowych wzmacniaczy itp.Większość modeli,które ostatnio sprawdzałem miało suchy dźwięk(jak z pudła).Co możecie polecić?

0 7
  • #2 16 Wrz 2007 20:40
    powalla
    Moderator CarAudio

Jeśli nówki to Kenwood ,JVC,Clarion.......czyli sprzęt markowy ale jeśli ma to grać bez wzmacniacza ,to z ww. polecam Kenwooda,bo ma najniższe zniekształcenia THD ,a przez to może "głośniej grać" ,podczas gdy np. Pioneer zacznie już "charczeć" (Kenwood 9% przy 27w rms ,a np. Pioneer 31%,JVC 24%).

Napisz jakie modele słuchałeś i na jakich głośnikach .......no bo chyba nie piszesz o testach np. w MM ,czy Saturnie.

0
  • #3 16 Wrz 2007 22:20
    pawelus
    Poziom 9  

no częściowo właśnie w marketach.W samochodzie mam głośniki Pioneera-przód,tył Sony.Nie pamiętam symboli.Wiem,że to pewnie nie rewelacja i z czasem je wymienię ale zacznę od mojego staruszka Panasonica CQ-DFX

0
  • #4 16 Wrz 2007 23:33
    sebring89
    Poziom 21  

[quote="powalla"]Jeśli nówki to Kenwood ,JVC,

zgadzam sie, a jesli chcesz lepszy bassik to wiesz kup troche tansze radyjko i przeznacz pare groszy na wygluszenie drzwi, to naprawde znacznie poprawia jakosc bassu...
    jak dasz 100zl mniej za grajka to i tak raczej nie odczujesz roznicy w dzwieku..
    pozdro

0
  • #5 23 Paź 2007 16:59
    niko123
    Poziom 29  

Przez ostatnie 6 miesiecy miałem radio Sony -Ra-650, wysoki model sony bo dałem za niego w promocji 800zł.
    Miał piękny graficzny wyswietlacz ale jakość dźwieku zasze mi nie pasowała, chodzi o wysokie tony, jakiś takie metaliczne, gwizdźące.
    Pare dni temu kupiłem raczej średni model Pioneer 3900 nowy za 319 zł i od razu dźwięk jest przyjemniejszy( koniec z metalicznymi wysokimi tonami ) mimo że sony na pamierze na dużo leprze parametry.
    Jestem bardzo zadowolony a sony raczej nie polecam nawet te wysokie modele.
    Wydląd nie idzie w parze z jakością. :)

0
  • #6 23 Paź 2007 17:12
    mlody1921
    Poziom 29  

hehe niko a posłuchaj pionak w stosunku do Jvc jeszcze lepiej

powalla ma racje JVC grają bardzo ładnie

0
  • #7 23 Paź 2007 17:26
    niko123
    Poziom 29  

Pewnie masz racje ale ze względu że mam autko w środku zrobione na srebrno i podświetlanie na niebiesko to szukałem coś co mi jeszcze będzie pasowac do reszty ( kolorystyka radyjka i podświetlanie ) i pozbyłem sie sony bez podbicia basu, pionek na 2 stopniowe ( na zawody jeśli to daje nawet 0,2db to i tak warto bo już przegrałem 2 miejsce o 0,2 db więc liczą sie nawet ułamki.

0
  • #8 23 Paź 2007 20:10
    Kłosiol
    Poziom 29  

Planuje wlasnie teraz zakup radyjka tak do 500 zł i nie wiem co wybrac, macie moze jakies aktualne screeny z gazet Car audio z testow lub linki z pomiarów ???

Mysle nad Pioneer DEH40MP bo ma fajne sterowanie subem ale.... :arrow: powalla pisze, ze Pioneer ma duze zniekształcenia...... no ale jaki model, chyba nie wszystkie ??? Jestem w kropce ...

0
  Szukaj w 5mln produktów