Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Urywana fonia w Panasonic KX-TCD200

McGod 16 Sep 2007 20:22 1582 6
 • #1
  McGod
  Level 14  
  Witam!
  Rodzina korzysta z telefonu Panasonic KX-TCD200 (słuchawka KX-TCA120FX). Od nowości w pewnych sytuacjach daje się odczuwać pewien dyskomfort, który ostatnio już mocno denerwuje z racji znacznie częstszego i dłuższego korzystania.

  Problem przedstawia się następująco:
  W trybie słuchawki nie występują praktycznie żadne problemy. Niestety, po przełączeniu z trybu słuchawki w tryb głośnomówiący w trakcie rozmowy rozmówca po drugiej stronie słyszy co kilkanaście sekund krótkie przerwy (tzn. urywany głos osoby mówiącej do mikrofonu słuchawki Panasonica). Dzieje się to bez względu na ruchy słuchawką, najczęściej słuchawka stoi na jakimś blacie.

  Czy ktoś spotkał się z wyżej opisaną wadą w Panasonicach z tej serii?
 • #2
  pg55
  Level 14  
  Czy w instrukcji obsługi jest mowa o funkcji głośnomówiącej w trybie semiduplex ? Jeżeli tak, to jakość rozmowy w dużym stopniu zależy od warunków zewnętrznych (np. od poziomu hałasu w pomieszczeniu).
  Pozdrawiam
 • #3
  McGod
  Level 14  
  Zajrzałem ponownie do manuala (dostępnego też w formie PDF); brak informacji o półdupleksie w systemie głośnomówiącym. W ogóle na temat systemu głośnomówiącego instrukcja zawiera tylko 2 akapity.

  Uzupełniając, opisana wada występuje bez względu na poziom naładowania baterii i odległości słuchawki od bazy bądź poziomu głośności wkładki słuchawkowej.
 • #4
  Tracer2
  R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
  W systemie głośnomówiącym nie należy mówić jednocześnie ponieważ układ zapobiega sprzęgnięciu głośnika z mikrofonem i przycisza rozmówców co odbierane jest jako te nieprzyjemne przerwy. Trzeba mówić na zmianę a pomieszczenie powinno być w miarę wygłuszone bez obcych hałasów. Np. okno na ulice trza zamknąć...itp
 • #5
  McGod
  Level 14  
  Poradziłem użytkownikom telefonu, aby zwracać uwagę podczas rozmów w systemie głośnomówiącym na konieczność "półdupleksowego" mówienia do słuchawek.
  Jednak problem występuje także w bardzo cichych pomieszczeniach i niekoniecznie w momencie, kiedy mówią naraz do obu słuchawek.
 • #6
  Grzechu L.
  Level 23  
  Jeśli masz gwarancję jeszcze - do serwisu!
  Jeśli już po, cóż - do serwisu.
 • #7
  McGod
  Level 14  
  Z biegiem czasu problem został zignorowany; po prostu mniej się korzysta z trybu głośnomówiącego.

  Wątek zamykam...