Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Panasonic KX-TCD 210PD - dziwne uszkodzenie

bindaz 26 Mar 2008 13:58 1193 2
 • #1
  bindaz
  Level 14  
  Telefon jak na załączonym obrazku. Dzwoni, wybiera numery słuchać bardzo dobrze. Niestety dzwoniący źle mnie słyszy (słyszy tylko fragmenty, pourywane - strzępy słów). Dodatkowo telefon wykazuje cały czas stan niedoładowania akumulatorów.

  Sprawdzałem akumulatorki (są na full naładowane - w innej identycznej słuchawce) oraz zasilacz podkładałem z innego telefonu. Także akumulatorki. Efekt bez zmian.
  Może ktoś wie gdzie i w czym grzebnąć. Może miał takie lub podobne uszkodzenia. Fajny telefon przyzwyczaiłem się do niego.
  Bardzo proszę o pomoc.

  Panasonic KX-TCD 210PD - dziwne uszkodzenie
 • #2
  W.P.
  Computer PSUs specialist
  Domyślam się (nie piszesz), że urywanie dźwięku następuje przy rozmowie w trybie głośnomówiącym. Wtedy regulacja programowa w serwisie.

  Co do akumulatorów to test na innej słuchawce nie jest miarodajny.
  Podczas ładowania procesor zapala kolejne segmenty w symbolu akumulatora. Po kilku godzinach na wyświetlaczu mamy 3 ciemne ogniwka.
  Nie sprawdzałem (brak czasu) jak przyrastanie kolejnych symboli na wyświetlaczu ma się do faktycznego wzrostu napięcia na akumulatorze.
 • #3
  Lucjan52
  Level 27  
  Witam. Jeśli te wyrywanie fragmentów słów występuje w słuchawce to powodem tego stanu w tym modelu jest zwykle feler w głowicy w.cz, w bazie.
  Praktycznie nie do naprawienia. Warto też sprawdzić zasilacz. Podawanie za wysokiego napięcia zasilania bazy też powoduje takie objawy. Miałem już takie przypadki, choć w 430 i 505. Zaloguj słuchawkę do innej bazy i przekonasz sie czy wina leży po stronie bazy. Pozdrawiam. Lucjan.