Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Einhell sga175 turbo problem z podawaniem drutu ??

23 Wrz 2007 18:57 7348 11
  • Poziom 9  
    Witam niedawno dostałem od teścia w/w mig/mag i pojawił się problem z podawaniem drutu, gdyż kręcą się rolki podajnika, a drut nie idzie. Przy dokręceniu podajnika rolki stają, więc ustawiam na maksymalne dociśnięcie przy jakim rolki pracują i raz podaje a raz się ślizga. Przypuszczam w tym winę uchwytu spawalniczego, gdyż jak zauważyłem w paru miejscach jest on klejony taśmą izolacyjną. Rozglądałem się już za uchwytem i znalazłem w cenie 199zł, i tu następne pytanie czy nie lepiej założyć gniazdo i przewód euro ?? w tej chwili jest przewód mocowany na stałe, ale następne moje obawy czy jest w ogóle możliwość zamontowania tegoż gniazda? ponieważ jak na zdjęciu poniżej widać od podajnika drutu do końca obudowy jest niewielka odległość, a w gnieździe euro które znalazłem znajduje się kawałek długiej rurki którą jak domniemam ma iść drut.
    http://www.allegro.pl/item244733419_gniazdo_euro_wtyk_uchwyt_mig_mag.html
    Pozatym o ile to możliwe jest zamontowanie takiego gniazda to jak to jest z podłączeniem ?? widzę jeden otwór na drut, drugi na co2 ,trzeci prądowy, a czwarty ??
    Jeśli możecie podać jakiś przykładowy w miarę dobry uchwyt byłbym bardzo wdzięczny pozdrawiam i przepraszam za długość
    Adam

Einhell sga175 turbo problem z podawaniem drutu ??
  • Poziom 13  
    Gniazdo powinno sie dac załozyc. Ta długa rurka jest od stony złacza rowniez wkrecana ( przynajmniej powinna byc ) wiec gdyby nie dało sie jej nawet po skroceniu zabudowac do podajnika, to zawsze mozna dac dorobic nowa taka rurke z mosiadzu.

W kazdym badz razie nie powinno byc problemu z załozeniem gniazda.
    Co do podpiecia, to wyglada to troche inaczej, niz ci sie zdaje...
    Do tej wiekszej dziury wchodzi nakretka, pod ktora znajduje sie pancerz (spirala) prowadzacy drut i ta dziura wychodzi drut.. Ta mniejsza dziurka, jest to kanał ktorym leci gaz osłonowy. Dwa piny służa do podpiecia włacznika przy raczce uchwytu, a prad przechodzi przez cała powierzchnie gniazda.
  • Poziom 9  
    A więc trochę mi sie rozjaśniło, ale czy możliwe jest że do włącznika idzie tylko jeden przewód ? przynajmniej tak u mnie wygląda, na zdjęciu widać ten przewód, jak nowy uchwyt i gniazdo będzie miało podłączenie na dwa to gdzie ten drugi podłączyć ?
  • Poziom 13  
    Tu za duzo nie pomoge. Nie wiem jak w tej spawarce wyglada sterowanie. Trzeba poprostu zobaczyc, co sie zwiera w momencie przycisniecia przycisku i pokombinowac. Ewentualnie gdybys miał jakis schemat, to bym był w stanie konkretniej napisac. A jak wyglada u ciebie podawanie gazu osłonowego. Masz elektrozawor, ktory otwiera dopływ gazu po zasterowaniu? W niektorych spawarkach jest to rozwiazane w ten sposob, ze zaworek puszczajacy gaz osłonowy znajduje sie przy przełaczniku w raczce. Gdybys tak to miał rozwiane, to zeby załozyc euro, musiałbys zabudowac elektrozawor.
  • Poziom 9  
    Elektrozawór już zlokalizowałem znajduje sie w okolicy napędu podajnika drutu.
    Jeszcze jedno naszło mnie pytanie, przeglądając forum natknełem sie na tzw. dławiki tylko nie wiem czy ma to sens przy migomacie zasilanym 220v ponieważ podczas spawania często przerywa, wydaje mi sie że to wina przycinającego sie drutu? ale podobne dolegliwości likwiduje dławik tak ze może to nie tylko wina drutu??
    Dziękuje za cierpliwość dla takiego lamera jak ja w tej dziedzinie pozdrawiam
    Adam
  • Poziom 13  
    Zmien najpierw tors ( uchwyt ), a pozniej kombinuj dalej.Przyczyn szarpania moze byc bardzo wiele min. zatkany pancerz, przytkana/przytarta koncowka pradowa, wytarta rolka prowadzaca i dociskowa, przytkane rurki ktore prowadza drut przez podajnik, sam drut moze byc przyczyna takiego stanu...etc.

Jak wymienisz tors, to bedziemy dalej myslec :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    witam mam pytanie do kolegi 22adam czy posiadasz jeszcze tego SGA175??
  • Poziom 9  
    Witam tak posiadam ale sprawa staneła w miejscu bo zmieniłem prace i nie bardzo mam czas
  • Poziom 11  
    witam troszkę długo ale jestem, kolego 22adam , potrzebował bym danych jakiegoś szkicu podłączenia zasilania pod jakie styki w tym przełączniku włączającym i podzakresów, może jakieś foto albo opis, bo mam tam wolne 4-ry styki i niewiem co gdzie gdzie 230 a gdzie 400v, i może jak jest podłączona przejściówka z 400/230v . póżniej podeślę fotkę może albo opis wolnych styków. jakby co adres artur.kap(malpa)interia.pl
  • Poziom 12  
    Witam.Koledzy czy ktoś ma schemat sga145 albo 175 ?
    Mam taką spawarkę po przejściach ,ktoś ją poprzerabiał i nie wiem co to za typ a chciałbym ją trochę odremontować.
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dzięki za schemat .
    Pozdrawiam.