Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nadstawki Peavey - proszę o parametry

mateusz885 25 Sep 2007 16:22 2969 9
e-mierniki
 • #1
  mateusz885
  Level 23  
  Stałem się posiadaczem nadstawek peaveya prawdopodobnie z zestawu MP 400 (tutaj można zobaczyć co to jest)
  Na stronie producenta jest jedynie instrukcja obsługi >>klik<<
  Potrzebuję do nich jakiś napęd i nie wiem dokładnie jaki. W pdfie podane jest że ten powermixer miał 80W 4R/55W 8R.
  Kolega Kwaczor na gg podpowiedział mi że coś ok 100W 4R + aktywne odcięcie średnio-wysokie i powinno być dobrze. Jak napisałem w temacie w nie mam parametrów tych głośników, a internet milczy. Kolumny rozkręciłem, ale nadal zero parametrów, zero symboli na głośnikach !
  Testowałem je jedynie pod unitrą PW 7011 2x25W 8R i pewnie z powodu starych elektrolitów dopiero przy wyłączeniu jednego kanału paczka dała nieco więcej niskich częstotliwości. Demonem basu te 12" głośniki nie są (dlatego zrobię doły na 15" stxach.) natomiast piezak za bardzo sie wybija (gałka bas w prawo ale nie do końca, i przy cichym słuchaniu jest ok).
  W tym tygodniu może już będą u mnie GDWT 12-19/150 tonsila, które wsadzę na miejsce piezaków. Muszę jeszcze zmienić terminale na spekony i przykleić odchodzące obicie na plecach. Myślę że nie duże imprezy typu 18-nastki itp starczy.
  Zamieszczam foty nadstawek, może komuś kto zna parametry się coś przypomni.

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry

  Nadstawki Peavey - proszę o parametry
 • e-mierniki
 • #2
  SzokalML
  Level 36  
  Nie wiem jakich parametrów oczekujesz, jeśli chodzi o moc, to raczej spokojnie możesz im zapodać około 80 watt RMS/szt. gdyż słabszych głośników tej wielkości po prostu się nie robi.

  Niestety nie znajdziesz raczej żadnych parametrów. Jak widzisz jest to zestaw bardzo niskobudżetowy - patrz cena, brak oznaczeń na głośnikach i użyty piezak, który nawet nie jest przytłumiony względem niskotonowego i dlatego się wybija.

  To są najtańsze głośniki 30 cm na twardym zawieszeniu, których odpowiedniki można kupić za ok. 50 zł / szt.

  I tutaj rada - Tonsil GDWT musisz stłumić przynajmniej ok. 5-7 db gdyż ten głośnik 12 cali nie ma na pewno zbyt dużej sprawności (A tonsil ok. 100 db).

  Co do tego że nie są one "demonem basu" - oczywiście masz rację, jednak przy wzmacniaczu np. 100 watt, pokażą znacznie więcej niż na tej unitrze!

  A w razie jak spalisz oryginalne głośniki zawsze można władować do środka coś lepszego i mieć fajne kolumny stosunkowo niedużym kosztem.
 • #3
  mateusz885
  Level 23  
  Liczy sie ze jest paczka firmowa to ludzie już pomyślą że dobry sprzęt ( ŁOOO PEAVEY AMERIKA WOOOOWW) Pozostaje tylko pytanie jakiej impedancji są te głośniki, mi sie wydaje ze 8 Ohmowe i w powermixerze są podłączone równolegle. Bo gdzieś widziałem ten zestaw tyle że tylko jedna kolumna była podłączona. W przyszłości te tonsile wykorzystam do zbudowania już normalnych nadstawek, zastanawiam sie czy nadały by sie do zestawu z dwoma SELENIUM 12 PW3-SLF ?

  @edit
  Zwrotka to cewka 0,39 mH i kondziak 2,2 uF. Nie wiem jaką żarówę dać na zabezpieczenie (w nowych kolumnach nie będę musiał już robić nowych płytek do zwrotnic, bo to wysoko-tonowy będę już miał zrobiony). A dół zależy od tego jakie głośniki zastosuje to albo całym pasmem albo zrobię dugą płytką na tor nisko-średnio.
 • e-mierniki
 • #4
  SzokalML
  Level 36  
  Zamiast GDWT od tonsila, możesz zamówić nowe GDWT od STX-a, wyjdzie cię znacznie taniej (28 zł/szt.) a różnica może być niezauważalna.

  Kolumny są na 99% 8 ohmowe i podłączone równolegle do powermiksera. innej opcji nie widzę :)

  Co do zabezpieczenia wysokotonowego, no to zależy czym zamierzasz to napędzać, ale nie wydaje mi się żeby żarówka była potrzebna.
 • #5
  mateusz885
  Level 23  
  Za tonsile już zapłaciłem i czekam na paczkę, zresztą kupiłem prawie nowe, pół roczne za 155zł (2 sztuki) i wykorzystam je przy budowie lepszych nadstawek, więc się nie zmarnują. Lepiej dmuchać na zimne, a wzmacniacz ok. 100W przy 4 Ohm na płytkach od altrona z trafem 200 może 250 VA, raczej bez soft startu (nie widzę potrzeby przy tak małym trafie) + jakaś nie duża bateria kondensatorów bo to tylko małe nadstawki. I ewentualnie jakieś zabezpieczenie, typu szybkie odłączenie kolumn itp. (ale to jak wyrwę jakieś schematy).
 • #6
  gófer
  Level 34  
  Jutro bede miał z takimi styczność, jednak niestety w połączeniu z oryginalnym powermixer'em. Z tego co pamietam wytrzymywały jego pełną moc (wzmak sie lekko przesterowywał przy głośniejszym słuchaniu). Może demonami basu i nie są, ale coś tam udeżyć potrafią...bez filtracji myśle że spokojnie łykną 100 watt, a z...ciężko powiedzieć ile wytrzyma wysoki, ale nisko-średni z 150 łyknie napewno (zależy jakie cięcie).

  Ps. Moje kolumny na 2xgds22-120+gdwt 9-150 stx grają znacznie lepiej pod każdym względem-zarówno natężenia, wykopu, basu, jaki jakości z porównaniem do tych nadstawek. To tak offtopic ;)
 • #7
  mateusz885
  Level 23  
  Lepsze peaveye z wymienionym piezakiem na tego tonsila niż jakieś alpierdy prawda ?

  Ciekawi mnie jaki najlepszy był by wzmacniacz do dołów na tych żałosnych stxach 38-300, zrobić holton 400 na trafie z zapasem mocy, sporą baterią kondów i do tego zabezpieczenia czy kupić używanego DAPa P -700 (i ewentualnie wprowadzić drobne poprawki), a jak będą fundusze to ADSa LX 800 (używanego ;p). Nie ukrywam że czym taniej tym lepiej.
 • #8
  SzokalML
  Level 36  
  Do napędu STX-ów proponowałbym raczej jakiegoś gotowca.
  Bo to już duża moc, A pasowałoby mieć te 2x300watt.
  No chyba że masz doświadczenie w budowie wzmaków (więc nie ryzykujesz) i dostęp do tanich części.

  Quote:
  Lepsze peaveye z wymienionym piezakiem na tego tonsila niż jakieś alpierdy prawda ?


  Tonsile są ok, ale przypuszczam nisko-średniotonowe są właśnie na poziomie niedrogich alphardów (bo alphard ma również droższe głośniki!), gdyż na więcej po prostu nie pozwoliłyby koszty, bo nikt by na tym nie zarabiał :)
 • #9
  mateusz885
  Level 23  
  No raczej w budowie wzmacniaczy doświadczenia nie mam, ale interesuję się elektroniką i myślę że spokojnie bym zrobił taką końcówkę, jak zrobię do nadstawek to większą też bym zrobił (potrzebne są tylko fundusze xD). Jedyny jaki skleciłem układ to sterownik do discoliteza (teraz tylko muszę zrobić obudowę do tego). A no właśnie najgorsze są te obudowy, ale mam już uszykowane 3 sztuki po IBMach :D wystarczy dociąć blachę na przednie i tylne panele.

  @edit
  Ja myślę że te 12" są lepsze niż alpierdy po 50zł ze względu na to że całkiem dobrze przetwarzają średnie tony (przy cichym graniu, przy głośnym nie wiem, dowiem się jak zrobię do nich wzmacniacz)
 • #10
  mateusz885
  Level 23  
  Poprzedni post jest za stary i nie mogę go edytować, dlatego post pod postem (mod pewnie scali i tak ;p) No w nadstawkach siedzi już zamiast piezaków GDWT 12-19/150 ze zwrotką 12 dB/okt (cewki od akkusa, a kondy Jantzena MKP) i tłumieniem 6dB na 10-cio watowych cementowych oporniczkach royal ohma. Pomiar rezystancji mierniczkiem za 10zł, który ma z 0,5 Ohma na samych przewodach :D wykazał 8/8,1 Ohma (minus te 0,5 Ohma na kable). Zastanawiam się by dać jeszcze żarówkę w szereg do syka, ale chyba nie ma sensu. Do zasilenia nadstawek mam elektronike WST-601 2x60W 4R po lekkiej renowacji. Odklejające się obicie na plecach poprawione, teraz tyko zamontować speakony i grać (wiadomo że za dużo na tym to sie nie nagram ;p)