Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z rejestracją zakłóceń w.cz.

27 Wrz 2007 01:03 687 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Problem mam następujący: chciałbym zmontować układ który będzie zbierał zakłócenia (pole eletromagnet.) rzędu kilkaset kHz-kilku MHz i dawał sygnał ma minijacka tak żeby było go słychać. Myślałem że zwykły mikrofon będzie zbierał jakieś szumy, ale chyba teraz za dobrze je ekranują - albo zbierane zakłócenia są za wysokie żeby przeszły przez filtry wzmacniacza.
    Prosze o pomoc - jesli ktoś byłby w stanie podrzucić jakiś pomysł będę bardzo wdzięczny.
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Jaką czuŁość ma mieć ten ukŁad?

Najprostszy to antena prętowa, obwód rezonansowy,dioda,kondensator,wskaźnik wysterowania od magnetofonu.Ale poziom promieniowania elektromagnet. musi być znaczny.Np. nadajnik 4W w odlegŁości 1-10m od anteny.

Użyj przenośnego radia z zakresem fal dŁudich nastrojone poza stacjami.CzuŁość duża-wąskie pasmo.
  • Poziom 2  
    Nadajnikiem ma byc generator 50W, czestotliwosc jw. i odleglosc od niego niezbyt spora - jakies do 5 m.
    PS: dzieki za trop - ale moze dodatkowy tips by sie przydal...
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    przy tej mocy i odleglosci to led-najlepirj 2 ledy podldczone rownolegle anoda1do katody2 z drugimi koncowkami tak samo a potem do koncowek 2 kawalki drotow by tworzyly dipol.
  • Poziom 2  
    Wielkie dzieki za pomoc. Potrzebuje wlasciwie kilku konkretnych pomyslow. Nie mam tego generatora u siebie zeby probowac kolejne opcje na biezaco - musze wiec przygotowac pare roznych ukladow i jak juz bede mial mozliwosc cos zrobic to posprawdzac wszystkie i zobaczyc co sie najlepiej nadaje.
    Jeszcze raz dziekuje - gdyby ktos mial jeszcze jakies pomysly to zapraszam...