Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kocioł dwufunkcyjny Junkers Eurostar

28 Wrz 2007 17:52 3569 3
  • Poziom 10  
    Witam

Mam w domu kocioł jak w tytule. Problem polega na tym że w piwnicy fachowiec zakładający instalację położył główne rury na suficie i grzejnik który wisi na sciane (a więc poniżej poziomu rury zasilającej) nie nagrzewa się w całości. Problem ten znika po "włączeniu" pieca na paliwo stałe (pompa przy nim pracuje bez przerw) ale nie zawsze mam możliwość kożystania z tego pieca (brak czasu). Powstaje pytanie - czy można w kotle gazowym przestawić pompę tak aby pracowała wydajniej? Większa wydajność pozwoliłaby wymienić wodę w całym obiegu.
    Dodam że próbowałem juz regulować instalację częściowo zamykając zawory na innych grzejnikach, ale efekt jest marny.
  • Poziom 39  
    Ja mam Junkersa EUROLINE i tam zamontowana jest pompa Grunfos z regulacją wydajności ( chyba 3 stopniową) NA pompie jest przełącznik.
    Pozdr.J.
  • Poziom 10  
    Sprawdzilem, faktycznie jest ale juz była ustawiona na "najwyższym biegu", pozostalo mi maksymalne przykręcenie zaworów na grzejnikach. Poza tym który się nie grzeje wszystkie ustawiłem na 1/4 otwarcia, i pomogło. Ciekaw jestem jak instalacja zareaguje na takim ustawieniu podczas prawdziwych mrozów.
  • Poziom 12  
    Zamontuj w tym grzejniku automatyczny odpowietrznik .

Dodano po 10 [minuty]:

Mialem podobna sytuacje. Grzejnik bez mozliwosci odpowietrzenia . Automatyczny odpowietrznik zrobil swoje .Przepraszam ,ze nie pisze polskich liter , ale akurat nie moge .