Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia kombi 2004-problem z klapą bagażnika

10 Paź 2007 11:20 23019 11
  • Poziom 16  
    Problem jest niewielki:otwieranie następuje za pomocą przycisku elektrycznego,działa wówczas impulsowo siłownik i klapa odskakuje.Na 10 włączeń zawodzi raz,ale czasami po wyjściu z auta nie można otworzyć (po iluś próbach w końcu się udaje).Dokładnie zostało sprawdzone(miernik i kontrolka żarówkowa):styk włącznika klapy-działa za każdym razem
    styki krańcówki zamka-sprawne.Auto wyposażone w moduł komfortu,serwis bezradnie rozłożył ręce,podobno błędów nie znaleźli w sterowniku.Ostatnio doszedł następny kwiatek- bagażnik sam się otwiera po otwarciu tylnych drzwi(oczywiście też nie zawsze tylko sporadycznie).Auto ma niewielki przebieg,jeżdżone głównie po mieście,wiązki kablowe czyściutkie.Może ktoś się z czymś takim spotkał,proszę o pomoc.
  • Poziom 33  
    jezeli mozesz podstaw inny moduł komfortu nie sugeruj sie tym ze nie ma błedów
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Dziękuję moderatorowi,myślałem o tym rozwiązaniu ,ale już jako ostateczność,gdy problem stanie się naprawdę uciążliwy.
  • Poziom 10  
    A zamek drzwi przód/lewy jest ok? (włącznik w zamku). Klapę można otworzyć po otwarciu drzwi ewentualnie po odryglowaniu c.zamka.
  • Poziom 16  
    Zgadza się z tym zamkiem,w serwisie to samo powiedzieli,gdy bez sensu wymienili siłownik w tylnej klapie i krańcówkę.Trzeba się będzie w końcu tam dobrać-trochę pewnie będzie kłopotów z wybebeszeniem zamka

Regulamin, p.11. Proszę poprawić temat. [MS]
  • Poziom 10  
    Czy może ktoś rozwinąć pojęcie modułu komfortu.Gdzie to się znajduję i za co odpwiada.Interesuje mnie to, ponieważ mam podobną usterkę w Mondeo MkIII(kombi).Klapa bagażnika otwiera się wtedy kiedy ona chce.Podczas jazdy słychać jak działa mechanizm,widoczne jest to na tablicy rozdzielczej, zaświeca się wówczas kontrolka.Od czego zacząć, aby usunąć usterkę?
  • Poziom 9  
    Witam
    Mam właśnie podobny problem ze skodą fabią sedan - najpierw mi się blokował i dosyć często nie otwierał bagażnik, a teraz już wcale mi się nie chce otwierać a jak już to uznaję to za cud.... więc mam prośbę: czy mogli byście bardziej opisać ten problem i podać powody tej usterki?? I jaki jest koszt takiej naprawy?
    Bardzo proszę o pomoc
  • Poziom 27  
    Trochę czasu upłynęło, a problem nie rozwiązaniowy, podobna usterka występuje w samochodzie mojego syna, ta z tylną klapą, raz działa raz nie!
    Gdzie ten moduł komfortu się znajduje w Fabi 2004.
  • Poziom 43  
    Fabia nie ma modułu komfortu, nad nogami kierowcy siedzi bordnetz.
  • Poziom 35  
    W Golfie IV kombi miałem też problem z zamkiem klapy bagażnika, tj. były trudności z jego otwarciem. Poprzedni właściciel pokazał mi jak go otwierać, po prostu uderzał w miejsce, gdzie znajduje się mikro wyłącznik i nawet to skutkowało. Wymontowałem ten podzespół z mikro wyłącznikiem i okazało się, że był bardzo zanieczyszczony. Po potraktowaniu go preparatem (chyba WD-40) i "rozruszaniu" zamek działa mi poprawnie nadal.
  • Poziom 12  
    Ja bym stawiał na wiązkę z karoserii na klapę. Lub wtyczki za tapicerką z prawej strony(Brązowa zamek, różowa oświetlenie tablicy). Można sprawdzić przejście między przewodem zielono-czerwonym (brązowa wtyczka) a brązowym idzie bez wtyczki, to jest mikro styk otwierania. Dodatkowo brązowy ten co poprzednio a brązowo-czarny w brązowej wtyczce odpowiedzialny za pozycje zamka(otwarty czy zamknięty) Zamknięty zwarty. Problem w większości przypadków tkwi w wiązce.