Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chce zakupic Windowsa XP w wersji OEM, czy warto....?

rajax 11 Paź 2007 08:44 726 1
  • #1 11 Paź 2007 08:44
    rajax
    Poziom 14  

Witam , pytanie tak jak w tytule.
    Jak wiadomo xp mozna juz kupic w wersji oem za niecale 300zl.
    Tylko co sie stanie jak mi padnie np. plyta glowna, czy bede mogl tego windowsa zainstalowac ponownie na nowej plycie, slyszalem ze trzeba to konsultowac z dzialem licencjonowania w microsoft.
    A moze bardziej sie oplaca zrobic zrzutke w pare osob i kupic xp na kilka stanowisk.
    Aha i moze ktos by po krotce powiedzial jakie sa roznice pomiedzy home a profesional, nie jestem informatykiem ani tez maniakiem gier wiec nie mam specjalnych wymagan.
    Pozdrawiam.

0 1
  • #2 11 Paź 2007 08:58
    abaran
    Poziom 11  

Witam. Sprawa ma sie tak jak kupisz wersje OEM licencja przy rejestracji zbiera około 10 nr seryjnych poszczególnych podzespołów np.: procesora płyty gł. karty grafiki itp. Jak padnie np. płyta lub inny podzespół można smiało wymiiac doputy dopuki nie wymienisz ponad 5 pozsespołów wtedy podczas reinstalacji moze okazać się pokaże ze nie można zarejestrować produktu wtedy trzeba dzwonic do biura obsługi klijenta i omówic sprawe. Ale zawsze opłaca się miec legalne oprogramowanie..............

Dodano po 2 [minuty]:

nawiązując do Home i Profesional --- nie doczytałem wczesniej postu do końca. Jezeli system tylko w domu bez zastosowań sieciowych to Home wersja tańsza lecz uboższa w składniki sieciowe. Jezeli chcesz używac w sieci to profesional.

0