Mam komputer, w którym padła płyta główna. Był na nim Windows XP z licencją OEM, czyli taką, że można go zainstalować na jednym komputerze, i może tylko na tym sprzęcie, na którym pozostał zainstalowany pracować dożywotnio. W przypadku awarii i zmiany sprzętu podobno traci się już licencję
Czy ktoś może mnie upewnić jak to jest z tymi licencjami? Czy mogę wymienić płytę główną w komputerze i nie stracić licencji?? Które podzespoły obejmuje licencja OEM, a które nie??
Czy po instalacji takiego Windowsa,podczas jego aktywacji, jest wysyłana do Microsoftu konfiguracja sprzętowa komputera, i jak potem zainstaluje go na innym, to ktoś to może sprawdzić?
Czy po instalacji takiego Windowsa,podczas jego aktywacji, jest wysyłana do Microsoftu konfiguracja sprzętowa komputera, i jak potem zainstaluje go na innym, to ktoś to może sprawdzić?