Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Kupię] Kolumny Tonsil. Albo kolumny do wieży Sony RX 50.

11 Paź 2007 20:24 3493 20
  • Poziom 27  
    Witam chcę kupic jakies kolumny Tonsila np. ,,Kominy"
    2x16cm i jakis wysoki..
    albo jakies kolumny do wiezy...Sony RX 50
    nejlepiej jakby byly orginalne
  • Poziom 23  
    Ile masz pieniążków? Dlaczego muszą być oryginalne? Nie lepiej coś samemu zmajstrować? Jest to na pewno bardziej ciekawe i satysfakcjonujące. Mają stać na ziemi czy na jakiejś wysokości ?
  • Poziom 12  
    no ja tez bym zaproponowal ten model tonsili ale to zalezy od gustu ;]
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    a ile Twoja wierza ma wogole mocy na wyjsciu dla 6R? Wedlug mnie raczej glosno juz nie posluchasz na kolumnach 8R.

LOWBIRD - ludzie raczej gdy chca samemu robic to pytaja o pudlo, przetworniki i zwrotke, a nie kolumny do wierzy Sony, nie kazdy chce i umie to robic.

Zaper42 bierz kolumny ktore maja wysoką efektywnosc, inaczej moze Ci to nie grac jak wczesniej na oryginalnych. Jezeli zalezy Ci tez na tym aby glosno bylo, jezeli nie to jakosc powinienes miec lepsza jeszcze na kolumnach Tonsilowskich.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    rosim napisał:
    a ja maestro II 130 - tak do pokoju do 20m, powyżej maestro II 180

Twoja yamaha pociagnie 180, a ta zabawka sonego wątpię aby pociągnęła 130 :D
  • Poziom 27  
    głosno miec nie musze ...wole ciszej ale za to miększy basik...konkretnie ta wieza jest mojego brata i do jego wiezy te kolumny ...on mowil ze jakies nieduze do 150 zł...
    to ja niewim co on za to kupi
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    do 150 zł. to raczej nic nie kupi, bez jaj;) Zobacz na stronie stxa - najtansze kolumny swiata ale conajmniej stowke jeszcze potrzebujesz.
  • Poziom 27  
    a orginalne od tej wieży ile mogą stac Sony SS-L50 model to jest
    ostatno na allegro widzialem za 40 zł w db stanie ale zanim kliknelem na kup teraz ktos je kupil....
  • Poziom 17  
    a co myślicie o kolumnach maestro II 180??
    Nadadzą się do wzmacniacza Yamacha ax 497?
  • Poziom 17  
    mczeslaw napisał:
    Oczywiscie że tak. Możesz liczyćprzy tych kolumnach na 80wat/strone. I to pewne 80 wat , a nie pisane. A to nie mało.

to jesli uwazasz ze kolumny te czyli maestro maja 80W to chyba wzmacniacz ktory podałem nie bedzie sie nadawał bo on ma 2X85W.
  • Poziom 36  
    Cytat:
    Oczywiscie że tak. Możesz liczyćprzy tych kolumnach na 80wat/strone. I to pewne 80 wat , a nie pisane. A to nie mało.

Mi tu chodziło że wzmacniacz będzie miał około 80 wat przy tych kolumnach mocy, co powinno ci wystarczyć.Ale zasada jest taka im mocniejszy wzmacniacz, tym lepiej i paradoksalnie mniejsze ryzyko uszkodzenia głośników przy głośniejszym graniu ( chodzi ty o mniejsze ryzyko przesterowania)
  • Poziom 17  
    uff...
    czyi mogę spać spokojnie :)
    I jak bede mógł to wziąć ta yamache i kolumny maestro :)

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    a moze Dali Blue 5005? mam je w komplecie z Yamahą AX-497 i grają fajnie
  • Poziom 17  
    o rany....
    tak sobie zobaczylem. Ma je tylko jeden sklep W poznaniu za 1600. Tylko niewiem czy za sztuke czy za pare. zas w tym sklepie we wroclawiu co chce kupic wzmacniacz najtansze dali kosztuje ponad 800 zlotych za 1 sztuke. Nie znalazlem zas tego modelu.
    A ja za wszystkie 3 sprzety chce sie zmiescic ok 3300
    czyli jeden sprzet za 1100 zlotych.
    A kolumna jedna tak do ok 700

Czyli tak niewiem do konca jaka kolumne kupic
    I kompletniue niewiem jaki kupic odtwarzacz CD. Jedno plytowy :)
  • Poziom 17  
    wiem :)
    Rozumiem oco chodzi :)
    Te maestro tez moge kupic we wrocku lub podjechac jakies 10 km do jelcza laskowice :)

a wracając do maestro czy one nadają sie do jakieś konkretnej muzyki?
    \Bo tak niektórzy pytają się tu na forum na wzajem: "do jakiej muzyki chcesz używać?"
    Moze i pisalem ze lubie troche posłuchać techno ale nie oznacza to ze nie posłucham innej muzyki.