Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie słyszę dzwięku ze zintegrowanej karty GIGABYTE...

12 Paź 2007 15:47 1577 10
  • Poziom 24  
    Witam

Mam pewien problem. Otóż posiadam płytę główną gigabyte GA-M61SME-S2. Jest w niej zintegrowana karta muzyczna, z której wogóle nie słychać dzwięku (nawet przy starcie systemu), a sterowniki są zainstalowane z oryginalnej płytki Gigabyte. (w systemie jest napisane, że wszystko jest zgodne, pisze nawet w AUDIO realtek itp, a w winampie normalnie odtwarza się dzwięk (ale go nie słychać) Co może być tego przyczyną?

Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    aha. a jak sprawdzić która zworka jest która?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Manual masz? Tam wszystko jest wyjaśnione która zworka jest pierwsza która ostatnia.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 24  
    no niestety, ale nadal nie słyszę dzwięku... zrobiłem tak jak należy i nic :/
  • Poziom 30  
    A robiłeś reinstalację sterowników audio i może spróbuj
    wgrać najnowszą wersję.
    A nie masz przypadkiem wyciszonego dźwięku zobacz panel sterowania >dźwięki i urządzenia audio
  • Poziom 24  
    tak robiłem reinstalację 3 razy... wyciszonego dzwięku nie mam, ponieważ sprawdziłem wszystko. próbowałem wgrać inne sterowniki i tak cisza :(
  • Poziom 30  
    To w takim razie chyba kartę dźwiękową będziesz miał uszkodzoną,a może co z płytą główna.
    Gdybyś miał możliwość podpięcia innej karty i sprawdzenia czy będzie dźwięk.
    A w biosie gdzie co nie przestawiałeś.
    A jeszcze jedno pytanie ,a może masz uszkodzone wejście do karty dźwiękowej ,albo źle podpięte głośniki.
  • Poziom 24  
    głośniki mam dobrze podpięte (zielone wejście, standard) do głośników podpiąłem mp3 i głośniki działąją... też podejrzewam, że karta muzyczna padła, ale to jest dziwne, ponieważ ta płyta była nowa. w biosie jest tylko jedna opcja (onboard audio, disabled auto) oczywiście jest na auto, karta niby jest rozpoznana przez komputer, jest wszsytko poinstalowane, komp ją widzi normalnie, nawet jak podłączam np: głośniki do kompa to pokazuje w systemie że zostały podłączone do wyjścia karty. Ale dzwięku nie słychać.
  • Poziom 30  
    To jeżeli głośniki są sprawne, to może co z wejściem(gniazdo),dobrze nie łączy .Poruszaj wtyczką,wym ja i przy grającym np ;winampie spróbuj ją włożyć,czy coś sie pojawi w głośnikach.
    Cytat:
    ale to jest dziwne, ponieważ ta płyta była nowa

To jeśli jest na gwarancji to reklamować.