Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson Stylus PHOTO 895 - błąd 1C

swistak1984r 12 Oct 2007 16:36 1973 7
 • #1
  swistak1984r
  Level 16  
  Tak jak w temacie. Miga na wyświetlaczu "Err" i pod nim "1C". I kontrolka od tuszu i papieru świeci się na czerwono i miga kontrolka "Progressing". Co to może być?
 • #2
  konmaj
  Printers specialist
  A jaki jest komunikat w Monitorze Stanu po instalacji drukarki na komputerze?
 • #3
  swistak1984r
  Level 16  
  Ze jest gotowa. I nic poza tym. Jak puszczam strone windowsa to nic sie nie dzieje.
 • #4
  konmaj
  Printers specialist
  To dziwne - z reguły Monitor Stanu raportuje wszystkie błędy drukarki i to bardziej zrozumiale, niż kody na wyświetlaczu. Właśnie znalazłem na jakimś zagranicznym forum wyciąg z instrukcji tej drukarki i tam pisze, że błąd 1C oznacza nieprawidłowe zainstalowanie któregoś z tuszy. Spróbuj je wyjąć i włożyć z powrotem, obejrzyj też dokładnie styki w karetce.
 • #5
  swistak1984r
  Level 16  
  Niestety nic nie pomogło...nawet resetowanie pampersa ssc nie pomgło. Styki w karetce schodzą się idealnie ze stykami w tuszu, blaszki troche odgiołem dla pewnośći i nic się nie zmieniło.
 • #6
  konmaj
  Printers specialist
  To chyba pozostaje zainwestować w nowe tusze... A czy ten błąd pojawia się też, gdy nie ma założonych tuszy? Spróbuj również tylko z czarnym i tylko z kolorowym pojemnikiem.
 • #7
  swistak1984r
  Level 16  
  Tusze są nowe bo klient przyniósł drukarkę na konserwację i wymianę tuszy bo stała jakies 3 mesiące nie używana. Próbowałem ja uruchomić bez tuszy i z tuszami to samo błąd ciągle jest od razu po włączeniu urządzenia. Nawet nie mam pojęcia czy ma drożną głowice.
 • #8
  konmaj
  Printers specialist
  Inna możliwość to uszkodzona taśma między głowicą a płytą elektroniki. Tak nawiasem mówiąc, to mój znajomy pracujący w firmie sprowadzającej stary sprzęt z Zachodu ma teraz takie dwie drukarki bez tuszy - niestety, dzisiaj nie miałem możliwości ich sprawdzenia, ponieważ były zastawione innymi urządzeniami.