Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Aircrack-ng => detale co do łamania WEP

13 Paź 2007 00:25 85003 8
  • Poziom 12  
    Witam,
    ostatnio starałem się wejść do wifi kumpla, żeby wogóle zbadać jak działa aircrack. Zmieniłem kodeki, odpaliłem program, pobrałem około 4591 IVs, dalej przystąpiłem do łamania kodu... Lap chodził przez całą noc, łącznie naliczył 9 godzin i dalej nie poradził sobie chyba z 64 bitowym kluczem (z tego co mi kupel mówił).
    Czemu po tak długim czasie aircrack nie dał sobie rady z średnim kluczem?
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Za malo pakietow zlapales.
    Przy zaledwie 4,5 tys to troche potrwa.
    Zlap z 2, 3 miliony, to zlamie tobie w pare sekund.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Powiem ci ze 64bitowy klucz lamalem 1 sekunde majac 300 000 InitVectorow, natomiast dla 128bit potrzebowalem juz okolo 1 500 000 i ponad 30sek obliczen ;-)

Im wiekszy jest ruch w sieci tym szybciej wylapiesz odpowiednia liczbe pakietow. Tutaj trzeba uzbroic sie w cierpliwosc.
  • Poziom 27  
    Mozna, ale to juz jest czynna ingerencja w siec, a nie bierne badanie ;-)
  • Poziom 12  
    dokładnie ;) czyli poprostu postaram się wyłapać tak z 2mln IV jak kolega wyżej pisał i zobaczymy :)
    Wielkie dzięki za pomoc
  • Poziom 23  
    xury napisał:
    czasami nie trzeba czekać na pakiety. Można przecież wstrzykiwać :)

Mozesz napisac cos wiecej?

Ok, juz wyszukalem w necie.
  • Poziom 11  
    Czy jest możliwe złamanie klucza wep za pomocą karty Atheros AR5007EG? Próbowałem na sieci w pracy (zabezpieczenie tylko kluczem WEP) i aircrack-ng-0.9.2 pod windowsa (pod linuxem mi nie wychodzi). Niestety w airodump-ng wyskakuje komunikat że wybrany sterownik nie jest kompatybilny z protokołem PEEK. Skąd ewentualnie wziąść kompatybilny sterownik do tej karty?
  • Poziom 2  
    chodzi o to, że Twój sterownik nie działa w trybie monitorowania i trzeba sobie ściągnąć ze strony wildpacket oczywiście jeśli Twoja kartę obsługuje
    aircrack-ng.. Na stronie tego programu jest opisane na jakich chipsetach program ten pracuje..Ja mam np. Atheros`a w laptopie...
    Przy odpaleniu airdump wyskoczy Ci na początku, że nie masz plików Peek.dll i jakieś jeszcze.... Jeśli wciśniej Yes to otworzy Ci stronę w przeglądarce i na dole strony jest do ściągnięcia jak pamiętam : peek.zip
    rozpakowywujesz pliki tam gdzie masz program airdump-ng czyli do katalogu
    Bin/ sterownik do karty ściągasz z wildpacket i rozpakowywujesz np. do katalogu na pulpit i ja np. wyinstalowałem swoją kartę i po resecie gdy pojawił się kreator dodawania sprzętu wskazałem mu katalog ze sterownikami. Wersje ja ściągnąłem 4.2.2.9 tak mi się wydaje... i poszło..

Program airdump monitoruje i zapisuje do tego samego katalogu do pliku o nazwie takiej jaką podałeś.... Trzeba zebrać 250000 chyba tych pakietów, zresztą jak będzie za mało to program aircrack-ng poinformuje...