Witam! Chcialbym wykonac prosty układ służący do sygnalizowania otwarcia np szafki/drzwi/szuflady. Wyobrażam sobie to mniej więcej tak:
po rozdzieleniu kontaktronu i magnes obwód sie zamyka i przykładowo sygnalizator wydaje dzwięk no i jest alarm. Zakładam ten temat ponieważ nie jestem pewien czy kontaktron działa rowniez w taki sposob tj podczas "dostarczania" pola magnetycznego obwod jest otwarty ( czyli jest przerwa w obwodzie) czy isntnieje tylko taki , który pod wpływem pola magnetycznego zamyka obwód.
Można by było tez zastosowac włącznik krańcowy , ale bedziej pasowałaby mi opcja z kontaktronem...
po rozdzieleniu kontaktronu i magnes obwód sie zamyka i przykładowo sygnalizator wydaje dzwięk no i jest alarm. Zakładam ten temat ponieważ nie jestem pewien czy kontaktron działa rowniez w taki sposob tj podczas "dostarczania" pola magnetycznego obwod jest otwarty ( czyli jest przerwa w obwodzie) czy isntnieje tylko taki , który pod wpływem pola magnetycznego zamyka obwód.
Można by było tez zastosowac włącznik krańcowy , ale bedziej pasowałaby mi opcja z kontaktronem...