Chyba wszystkie napędy FDD 1,44 potrafią pracować z dyskietkami 720kb. Do identyfikacji gęstosci zapisu dyskietki służy otwór (po drugiej stronie tego od zabezpieczenia zapisu). Po włożeniu dyskietki mikrowyłacznik przełacza stacje w odpowiedni tryb czyli jest dziura tzn dyskietka HD 1,44Mb 80 ścieżek, brak dziury dyskietka DD 720kb 40 ścieżek, być może będziesz musiał w biosie ustawić typ stacji na 1,44Mb o ile jest oczywiście taka możliwość. Ktoś na forum pamięta jeszcze czasy kiedy robiło sie dziure w tanich dyskietkach DD aby używać je w "gęstych" stacjach dysków 1,44Mb

?