Witam.
Mam problem z działaniem starej stacji FDD 5,25. Stacja nie czyta żadnej dyskietki. Jednakże włożyłem wybraną dyskietkę, sformatowałem ją i o dziwo stacja i czyta na nagrywa dane - do momentu wyciągnięcia dyskietki i ponownego włożenia.
Po tej czynności dyskietka znowu nie jest czytana (błąd ogólny stacji, Anuluj, pOwtórz, Zatrzymaj). Ale można znowu sformatować i użytkować. Obsługuję całość pod DOS 6.22.
Czy szukać przyczyny w mechanice czy elektronice. Stację rozebrałem przeczyściłem , poskładałem i żadnych zmian. Proszę o rady.
Mam problem z działaniem starej stacji FDD 5,25. Stacja nie czyta żadnej dyskietki. Jednakże włożyłem wybraną dyskietkę, sformatowałem ją i o dziwo stacja i czyta na nagrywa dane - do momentu wyciągnięcia dyskietki i ponownego włożenia.
Po tej czynności dyskietka znowu nie jest czytana (błąd ogólny stacji, Anuluj, pOwtórz, Zatrzymaj). Ale można znowu sformatować i użytkować. Obsługuję całość pod DOS 6.22.
Czy szukać przyczyny w mechanice czy elektronice. Stację rozebrałem przeczyściłem , poskładałem i żadnych zmian. Proszę o rady.