Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Technik Elektryk - Faber CK
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uprawnienia do 1 kV SEP

harnas661 15 Paź 2007 13:00 3967 9
  • #1 15 Paź 2007 13:00
    harnas661
    Poziom 2  

witam czy moglby mi ktos napisac przykladowe pytania i odpowiedzi na sepa ?? jak ten egzamin wyglada itp. dziekiuje i pozdrawiam

Post był raportowany.
    Nie używaj dużych liter -- > REGULAMIN pkt 10.9.
    Popraw błędy i interpunkcję. Użyj przycisku PISOWNIA --> REGULAMIN.[hefid]

0 9
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #2 15 Paź 2007 13:04
    Jasiek690
    Moderator na urlopie...

Zmień litery na małe. Nikt Ci gotowych pytanie nie napisze - bo mija się to z celem tego egzaminu.
    Mogę Ci polecić książkę Władysława Orlika "Egzamin Kwalifikacyjny na elektryka w pytaniach i odpowiedziach"

0
  • Technik Elektryk - Faber CK
  • #3 15 Paź 2007 13:18
    harnas661
    Poziom 2  

chodzi mi o przykladowe pytania

0
  • #4 15 Paź 2007 14:21
    lukaszs20_87
    Poziom 11  

witam. Zapamiętaj, że elektryk musi potrafić myśleć!!! egzamin SEP to nie jest egzamin na prawko że wykujesz się jakiejś ilośći pytań i po sprawie. Tutaj teorię musisz znać bardzo dobrze, a przynajmiej podstawowe zagadnienia i schematy. Praktyki każdy uczy się całe życie. Moja rada jest taka. Jeżeli miej więcej się orientujesz w tematyce i potrafisz rozwiązać podstawowe usterki oraz znasz przepisy bhp to powinieneś uzyskać te uprawnienia...

0
  • #5 15 Paź 2007 14:37
    jomek78
    Poziom 24  

Ale kilka pytań można podrzucić. Np. oblicz zabezpieczenie dla konkretnego silnika 3-fazowego [ ileś W] zasilanego 380V dla rozruchu średniego, bo ktoś zdemolował tablicę.Albo podaj przekrój przewodu PE, przy konkretnych średnicach przewodów L1,2,3. Jaka jest różnica między różnicówką 0,3 a 0,03 A. Itd.Jednak trochę trzeba się przyłożyć i pouczyć bo to są podstawy w pracy elektryka.pozdrawiam.jomek
    P.S. A praktyka swoją drogą robi swoje.

0
  • #6 15 Paź 2007 14:38
    harnas661
    Poziom 2  

dzieki za porade :) pozdrawiam

0
  • #7 15 Paź 2007 14:48
    monjan5
    Poziom 20  

Jeżeli masz kasę to idź na kurs.Jeżeli nie masz i jesteś bezrobotny staraj się o sponsoring Urzędu Pracy [ale musisz potem podjąć pracę jako np.elektromonter i naprawiać sprzęt elektro-mech] i popracuj na "czarno" przy dobrym elektryku.Warto zainwestować. To procentuje po latach, wiem to po sobie.Potem inni przychodzą do Ciebie, a na naukę zawsze jest pora.życzę powodzenia.mon

0
  • #8 16 Paź 2007 19:09
    atrix55
    Poziom 18  

Witam ! pytania egzaminacyjne SEP są pytaniami od najprostszych zagadnień tematu do dość zaawansowanych. Nie ma konkretnie spisanych pytań. Duża uwagę zwraca się na BHP. Nie jest to taki straszny egzamin jeżeli ma się wiedze i praktykę jako elektryk . Na egzaminie padło takie pytanie : sposoby łączenia miedzi z aluminium ,czy można połączyć bezpośrednio czy pośrednio . Na jakiej wysokości w instalacjach elektrycznych w łazienkach zaczyna się strefa bezpieczeństwa. Czy oprzyżądowanie elektryczne wanny podłączamy bezpośrednio pod napiecie sieci.Znasz odpowiedzi. Pozdrawiam

0
  • #10 19 Paź 2007 20:21
    atrix55
    Poziom 18  

Witam ! Kolego Jomek78 czytaj dokładnie to co napisałem.Pytanie dotyczące wanny zadano mi własnie na egzaminie. Ja zacytowałem kilka pytań a nie odpowiedzi A Strefa bezpieczeństwa w\g przepisów UE to 1,5m.Pozdrawiam

0