Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio Becker Europa 2000 jak zapamiętać stacje???

16 Paź 2007 07:54 4267 7
  • Poziom 13  
    Witam wszystkich próbowałem różnymi sposobami lecz nie umie do tego dojść jak w nim sie zapamiętuje stacje???? Załączam zdjęcie Radio Becker Europa 2000 jak zapamiętać stacje???
  • Poziom 43  
    A przytrzymać kilka sekund klawisz z numerkiem próbowałeś ?

SławeK
  • Poziom 13  
    Próbowałem lecz gdy od razu nacisnę klawisz np 1 gdy mam stacje nie zapamiętaną, to sie włancza ta zapamiętana na jedynce co już jest
  • Poziom 43  
    Tak, ale jak zdecydowanie wciśniesz klawisz i przytrzymasz to powinna wrócić właściwa. Radio musi jakoś rozróżniać zmianę stacji czy zapamiętanie nowej.

SławeK
  • Poziom 13  
    wiem o co ci chodzi udało mi sie raz przez przypadek zapamiętać jedna stacje lecz tą samą co miałem wcześniej teraz na 1 i 2 mam 95.7 ;d lecz nie idzie lub po prostu nie wiem jak zapamiętać te co sobie wyszukam
  • Poziom 12  
    W młodszej serii radioodtwarzaczy Beckera (np.7882) programowanie stacji odbywało się przy wykorzystaniu przycisku FM ( w tym radiu oznaczone jako U, gdyż kierowane na rynek niemiecki), który służył jako wielofunkcyjny klawisz. Wciskając kolejno FM raz za razem na wyświetlaczu wyświetlany był inny tryb (RDS lub programowanie manualne). Proponuję zatem spróbować tej metody. Potem przypisanie stacji było klasyczne - wystarczyło przytrzymać klawisz numeryczny, aż do dźwiękowego potwierdzenia o zapisaniu stacji. Alternatywą może być jednoczesne przytrzymanie klawisza FM (U) i przycisku numerycznego.
  • Spec od car audio
    W tym modelu radia próba zapamiętania stacji może niedoświadczonych wprowadzać w błąd. Otóż jak się naciśnie klawisz wyboru stacji (nawet na dłużej) to zostanie włączona stacja znajdująca się pod tym klawiszem (aby przypadkiem sobie nie usunąć tej co chcemy ją dalej mieć) a dopiero po chwili zostanie zapisana i włączona ta co ją wyszukaliśmy. A więc po kolei:
    1. Szukamy stacji co ją chcemy zapamiętać (podpowiedź - dwuklik w klawisz AUTOMATIC włącza szukanie słabszych stacji)
    2. Naciskamy klawisz pod którym stacja ma być zapamiętana (radio przełączy się na tą co była tam poprzednio) i trzymamy aż usłyszymy naszą stację (ok. 5 sekund).
    3. Puszczamy klawisz i jest ok.
    I jeszcze jedno. Można sobie odblokować bank pamięci opisany jako V. Wystarczy jedna zworka i już radio myśli, że odbiera stację z komunikatami drogowymi. W ten sposób mamy zamiast 3 aż 6 komórek pamięci na FM.
  • Poziom 13  
    sposób opisany przez djlj24 działa w 100% wielkie dzięki