Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podłaczyć baterie Black&Decker do ładowarki Bosha

buddha 16 Oct 2007 10:16 5236 4
    buddha
    Level 15  
    Witam
    Mam taki problem. Chce naładować baterie 14,4 V firmy Black&Decker SL1 3YD ładowarką Boscha typ AL 60 DV 7,2 V - 14,4 V. Proszę o poradę czy da sie tą ładowarką naładować baterie a jeśli tak to gdzie podłączyć kabelki. Są tam 3 zaciski i nie wiem co do czego.
    Dziekuje za odpowiedz.

Poniżej załączam zdjęcia

rema
    Level 27  
    Witam.Plus do plusa,minus do minusa.W ładowarce zmierz gdzie napięcie(pewnie '1' i '2').Na bateri powinno jeszcze być jakieś napięcie,to będziesz wiedział gdzie '+' a gdzie '-'(pewnie 2 i 1)tym trzecim się nie przejmuj.
    buddha
    Level 15  
    Hmm,
    Otóż po zmierzeniu miernikiem (zakres na U_) na ładowarce pomiedzy 1 a 3 napięcie ok. 5,2 V oraz 1 a 2 też ok. 5,2 V gdzie 3 (+) a 1 i 2 (-), natomiast pomiędzy 1 a 2 - 0 V.
    Na bateri pomiędzy 1 a 2 pełne napięcie 7,5 V (podejrzewam dlatego, że bateria jest kompletnie rozładowana) a pomiędzy 1 a 3 i 2 a 3 pokazuje 5 V i 2,5 V.
    I teraz nie wiem co jest grane.
    laserjet9002
    Level 21  
    3 pin zapewne służy do rozpoznania jaka bateria została podłączona. Możesz zaryzykować ale nigdy nie podłączałem innych baterii. rozkręć baterię i zobacz jak jest podłączone.
    Malas1984
    Level 29  
    Moze to byc podwojne napiecie lub tez czesto jest takie cos w akumulatorze jak termistor,ktory kontroluje nagrzanie sie akumulatora i wylaczenie ladowania... Spotkalem sie juz np z czyms taki w Hilti,Black&Decker.