Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka mikrofalowa Medion MD 10838-pali bezpiecznik

25 Paź 2007 10:52 4211 4
  • Poziom 18  
    Witam wszystkich i proszę o sugestie odnośnie kuchenki Medion MD10838.
    Kuchenka działa bez żadnych problemów,wszystkie funkcje działają,jedynym problemem jest to że co pewien czas pali bezpiecznik.Bezpiecznik przepala się zawsze przy próbie otwarcia drzwiczek.Ostatnio próbowałem kuchenkę załączać bezpośrednio do sieci przy otwartych drzwiczkach jednak to też w końcu spowodowało przepalenie bezpiecznika. Proszę o sugestie odnośnie tego tematu.Pozdrawiam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Należy dobrze oczyścić lub wymienić przełącznik krańcowe, przełączane przez zaczepy drzwiczek.

Pzdr.
  • Poziom 18  
    Oczywiście sprawdzę to i napisze o efektach,ale czy to możliwe że krańcówki mogły się uszkodzić ,kuchenka jest nowa używam ją około miesiąca i to bardzo sporadycznie,nie mam na to gwarancji bo nie była kupowana w Polsce.Pozdrawiam i dziękuje za sugestie.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.

W zabezpieczeniu pracują dwie krańcówki. Przy otwieraniu drzwiczek musi być zachowana kolejność : najpierw jedna przełącza i dopiero druga. W przypadku opóźnienia tej pierwszej następuje zwarcie.

Pzdr.
  • Poziom 18  
    Tak jak sugerował Mariusz Ch,przyczyna leżała najprawdopodobniej po stronie tych krańcówek.Styki w krańcówkach były dość znacznie podpalone na dzień dzisiejszy oczyściłem je,ale postaram się o nowe.Kuchenka działa i jak dotąd nie wyrzuca bezpieczników.Dziękuje i pozdrawiam.