Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchenka MIEDION wybija bezpieczniki

09 Mar 2008 21:58 858 4
  • Poziom 2  
    Witam.Mam problem z Kuchenką a mianowicie w czasie otwierania drzwiczek wybija mi bezpieczniki.Wymieniłem bezpiecznik i znowu przy otwieraniu drzwiczek to samo.Gdzieś obiło mi się o uszy że trzeba zamienić kabelki tylko nie wiem czy przy drzwiczkach czy gdzie?może ktoś miał podobny problem i sobie z tym poradził??czekam i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
  • Poziom 26  
    Sprawdź switche przy dzwiczkach któryś jest nie halo
  • Poziom 2  
    Tzn przełączniki?:)jestem zielony w tych sprawach:)Co by z nimi mogło być nie tak?
  • Poziom 39  
    Zwykle są dwa przełączniki - w momencie otwierania drzwiczek najpierw jeden odłącza zasilanie, a następnie drugi zwiera - oczywiście po stronie odbiorczej a nie zasilania. Jeśli pierwszy nie odłączy lub zrobi to za późno, drugi jak łatwo się domyślić zrobi "bum" :) Sprawdź czy wszystko tam jest jak trzeba, czy switche przełączają właściwie i czy nie ma jakiegoś przetartego przewodu.
    Cały ten układ 2 wyłączników jest zabezpieczeniem przed "grzebaniem" przy drzwiczkach - jeśli użytkownik wsadzi tam paluchy i załączy pierwszy stopień, drugi wywali bezpiecznik i uchroni go przed podsmażeniem mikrofalami. Oprócz tego w razie awarii jednego z wyłączników (a sądzę że tak właśnie jest w twoim przypadku) otrzymujesz wyrażny komunikat :)
  • Poziom 2  
    Oki sprawdzę to i dam znać.Myślę że rozpoznam dokładnie co i jak:)