Zwykle są dwa przełączniki - w momencie otwierania drzwiczek najpierw jeden odłącza zasilanie, a następnie drugi zwiera - oczywiście po stronie odbiorczej a nie zasilania. Jeśli pierwszy nie odłączy lub zrobi to za późno, drugi jak łatwo się domyślić zrobi "bum"

Sprawdź czy wszystko tam jest jak trzeba, czy switche przełączają właściwie i czy nie ma jakiegoś przetartego przewodu.
Cały ten układ 2 wyłączników jest zabezpieczeniem przed "grzebaniem" przy drzwiczkach - jeśli użytkownik wsadzi tam paluchy i załączy pierwszy stopień, drugi wywali bezpiecznik i uchroni go przed podsmażeniem mikrofalami. Oprócz tego w razie awarii jednego z wyłączników (a sądzę że tak właśnie jest w twoim przypadku) otrzymujesz wyrażny komunikat