Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Eberspacher Hydronic B4WSC sterownik pokazuje błąd 099

kaziukaz 26 Oct 2007 10:23 2827 3
GoodRam konkurs
    kaziukaz
    Level 11  
    Witam wszystkich mam problem z eberem to jest Eberspacher Hydronic B4WSC nr 20 1770 partia 8512AF
    Urządzenie pochodzi z drugiej ręki i prawdopodobnie miało blokadę zbyt dużo pustych startów.
    Wczoraj pojechałem do znajomego aby zdjąć blokadę ale okazało się że nie można ponieważ
    sterownik podaje wciąż błąd 099 wcześniej w pamięci miał przerwę na okablowaniu pompy paliwa 048
    ale z tym błędem nie było problemu bo się skasował a okablowanie poprawione jak należy
    ( pompę podkładaliśmy inną i też lipa) ale co z tym 099 ? wciąż wyskakuje ten błąd jak odepniemy pompę wody
    od razu pokazuje 041 jak załączymy to pozostaje tylko ten 099 co jest czy to już trup ?
    Nie ma go w opisie błędów i boję się że to sterownik padł może któryś z szanownych kolegów
    ma szeroką wiedzę na ten temat ?
    Ewentualnie co można zrobić aby ożywić ebra lub jakiś kontakt na kogoś kto mnie nie zabije
    kosztami :cry:
    jestem z Łódzkiego
    liczę na was :D
  • GoodRam konkurs
    kaziukaz
    Level 11  
    Dzięki bardzo za info dla "Hary 63"
    ale czekam na forumowiczów może mają jakąś alternatywę
    co do tego sterownika...
  • GoodRam konkurs
    SP7SEC
    Level 27  
    wszystkie błędy powyżej 90 oznaczają błędy rom ram lub eprom a tak na marginesie to wysypał się eprom dzieje się tak kiedy uruchamia się silnik przy zbyt słabym akumulatorze ,zawsze można spróbować wgrać nowy soft ale do tego jest potrzebny specjalny programator dedykowany do tych sterowników chociaż ja go nie mam w wykazie bo softy zaczynają mi się od nr 20 1789 ale zawsze można i tak martwy
    kaziukaz
    Level 11  
    Wychodzi na to że to jedyne rozwiązanie pobudzenia go do życia to wymiana oprogramowania w układzie...
    Mam nadzieję że nie będzie dla sterownika miało istotnych zmian w układzie ta podmianka chyba za wiele się one między sobą różnią
    Więc stoję pod ścianą i trzeba coś z nim pożytecznego zrobić bo jak na razie to tylko złomik wożony pod maską :cry:
    To co możemy się jakoś dogadać ?