Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Echostar DSB-616 - Brak sygnału.

26 Paź 2007 12:20 2407 5
 • Poziom 22  
  Witam. Dekoder gubi sygnał (niezależnie od polaryzacji) na większości programów. Górny pasek w okolicach 80-90%, dolny 0%. Czasami zdarza się, że wszystko jest dobrze, jednak na chwile obecną brak całej paczki Polsatu Cyfrowego. Ustawienie anteny jest prawidłowe. dekoder był podłączany do działającego zestawu, bez zmian. Co się z nim dzieje? Proszę o pomoc.
 • Poziom 19  
  Witam. Jeśli sprawdziłeś go pod inną anteną to chyba już wiadomo że leży dekoder,chyba ze ktoś coś namieszał w ustawieniach . Spróbuj przywrócić ustawienia fabryczne jak nic to nie da to dekoder wymienią ci u przedstawiciela Polsatu.
 • Poziom 22  
  Przywróciłem ustawienia fabryczne jeszcze u klienta i nic to nie dało. Dzisiaj zauważyłem, że ustawienie transpondera nie jest prawidłowe i faktycznie na "starym" gubił sygnał. Ustawiłem prawidłowy i cały czas jak był u mnie było ok (kilka godzin go testowałem). Zaniosłem do klienta i znowu to samo. Nie rozumiem tego :( Najciekawsze jest to że całą paczkę Polsatu (listę kanałów) zaktualizowałem u siebie korzystając z transpondera 12188V i było ok. Natomiast u klienta na tych samych ustawieniach "brak sygnału" (0% dolny pasek). Wystarczy, że "zmienię" na inny transponder na którym cały czas jest dobry sygnał (bez ponownego przeszukiwania kanałów) tuner pracuje prawidłowo. O co chodzi? Czarne chmury mam nad sobą czy co? Proszę! Pomocy!

  P.S. Wymienić konwerter? (tylko jak to się ma do całości?)
 • Poziom 16  
  Z pewnością nie brakuje całej paczki a tylko części .
  Konwerter bardzo prawdopodobny ale może talerz trzeba precyzyjniej ustawić ...
 • Poziom 19  
  Kiedyś miałem przypadek że nie było pakietu Polsatu tylko jakiś śmietnik FTA i dekoder też pokazywał sygnał 0% Po podmianie konwertera wszystko wróciło do normy.
 • Poziom 22  
  Podmienie konwerter, bo chyba tylko to pozostało. Antena na bank jest dobrze ustawiona. Pozdrawiam.