Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie wiem jak podłączyć filtr zasilania w samochodzie

marcintom 01 Lis 2007 20:49 1289 5
  • #1 01 Lis 2007 20:49
    marcintom
    Poziom 9  

Kupiłem filtr zasilania na allegro
    http:******
    Jednak nie dostałem instrukcji obsługi :]

Ogólnie filtr kupiłem żeby uniknąć szumów w głośnikach (pochodzących np z alternatora ) do zasialnia gniazda zapalniczki.

Filtr wygląda tak jak na zdjęciu na allegro czyli wychodzi z niego jeden kabel czerwony a po drugiej stronie dwa czarny i zółty.

Bardzo proszę jeżeli ktoś wie jak to podłączyć powiedzcie jak.
    Wiem nie ma zbyt dużo możliwości ale nie chce czegoś zepsuć.

Jestem laikiem także proszę się nie smiać ;)

0 5
  • Sklep HeluKabel
  • #2 01 Lis 2007 22:48
    paweldziadoszxxx
    Poziom 14  

na moje oko bedzie to tak;) :

zolty zasilanie z akumulatora
    czarny masa
    czerwony na nim uzyskujesz filtrowane napiecie

nie jestem jednak w 100% pewien czerwony i zolty moga byc odwrotnie podlanczane najlepiej zapytaj sprzedajacego...

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 01 Lis 2007 23:17
    staszek321
    Poziom 14  

tak jak kolega mówi dokładnie

0
  • #4 01 Lis 2007 23:48
    slawekpur
    Poziom 9  

to nic smisznego czasem bez shematu nic nie zrobi czarny masa zulty zasilanie +12v a czerwony to wyjcie masz jeszcze jedno wyjcie zalozyc na alternator kondensator a drugie to masz zaplon na zwlyklym aparacie czyli platynki czy elektonicznym

Moderowany przez Błażej:

Śmieszne też nie jest to, jak piszesz. Ostrzeżenie za tragiczny poziom pisowni.

0
  • #5 02 Lis 2007 00:04
    marcintom
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedzi - to na wstępie

Hmmm Chyba mam zapłon elektroniczny - tzn w sumie to nie wiem jeśli chodzi o cewkę to jest to takie coś sporego (ok 13cmx6cmx4cm)zalane takim czarnym czymś ;) do tego dochodzi kostka z kabelkami plus oczywiście 4 kabelki do świec - wiem bo ostatnio się zepsół ten elemnet i wymieniałem :]

A co do tego kondensatora to w sumie ( tak jak mówiłem jestem laikiem ) wiem niby
    co to jest kondenstor i mniej więcej do czego służy ale to są tylko ogólniki

W sumie widzę że pogląd elektroników różni się od mojego wstępnego. Ja sobie założyłem że skoro jest kolor czerwony to raczej taki brudny, mocny, zanieczyszczony kolor ;) i że to niby wejście napięcia natomiast żółty to taki wyblakły czerwony po oczyszczeniu ;)

A tak na marginesie po kształcie obudowy można by stwierdzić że jest tam w środku jakiś kondensator czy to możliwe :]

Do Moderatora:
    Wiem to napewno głupie pytanie ale zaryzykuje: Czemu mamy do dyspozycji znacznik URL jeżeli wymoderowuje się stronki z postów? ;)

0
  • #6 02 Lis 2007 00:26
    staszek321
    Poziom 14  

zazwyczaj jest tam dławik i kondensator

0