Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Które głośniki wybrać????

Raval86 07 Nov 2007 21:18 2954 31
    Raval86
    Level 10  
    Witam.

Mam zamiar zbudować dwudrożne kolumny podłogowe (typowe słupki) i mam upatrzone trzy różne głośniki ale nie wiem które są najbardziej wartościowe więc jeśli może ktoś miał z którymiś doczynienia powie mi co nie co. Oto linki:

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=265199941

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=262695734

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=265197313

A może w jedej kolumnie umieścić dwa basowe? to by mi najbardziej odpowiadało ale czy wzmacniacz (Sony TA-F 300 2X80W) to pyknie:/

Doradźcie:)[/b]
    Micharlito
    Level 35  
    Powiem ci szczerze że to nie są żadne sony ani nic porządnego za te kasę wątpię żebyś dostał prawdziwy głośnik sony lub dobrej firmy. Ten wzmak dla takich głośników jakie podałeś będzie za mocny bo moc tych głośników jest podana zakłamana mają one może z 30W RMS lub bardzo niską efektywność. Poszukaj głośników tonsila poza tym chyba nie spodziewasz się super basu po głośniku 16cm?
    Raval86
    Level 10  
    Co do trzeciego głośnika jestem niemal że pewny, że to prawdziwy sony. Oczywiście nie są to takie "Sony" jak kiedyś to już chyba standard, że czołowi producenci tną po kosztach produkując "made in china":/ Co do tej mocy to się zgodzę, że podano troche wygórowane parametry ale wydaje mi się, ze mają więcej jak te 30W......dałbym ok 60W. Może kiedyś wybrałbym Tonsila ale jakoś ostatnio nie mam do niego przekonania. Zależy mi żeby to były niezbyt szerokie podłogowe kolumny więc wiekszych chyba nie upchne. Czy z 16cm srednicy nie można się spodziewać ładnego basu? Oj tu się nie zgodzę. Owszem powieszchnia membrany ma duże znaczenie ale na własnej skórze przekonałem się że dobre 16stki dają lepszy efekt niż nie jeden 20cm ale oczywiście nie zawsze.
    El_liero
    Level 24  
    za tą kase sa lepsze głośniki - STX , TVM

Sony nie zna się na produkcji głośników i jak się nie mylę zleca to innym firmom.
    czaroslaww
    Level 26  
    Micharlito wrote:
    poza tym chyba nie spodziewasz się super basu po głośniku 16cm?

widac kolego ze nie masz pojecia o audio, i nie slyszales lepszego sprzetu.
    dwa 16 cm glosniki dobrej jakosci + odpowiednie klocki poczujesz na klatce.
    Micharlito
    Level 35  
    Oczywiście że porządny 16 może zagrać bardzo mocno i nie jeden nawet 25cm mu nie dorówna ale wątpię że akurat te głośniki zagrają na miarę przeciętnych oczekiwań
    Raval86
    Level 10  
    Dobra...potwierdzał ani zaprzeczał nie będę, że to rewelacyjne głośniki bo w końcu ich nie słyszałem (jak już to podobne sony) i to ja proszę o rade ale załóżmy tak: jeżeli to sa oryginalne Sony i są oparte na nich kolumny np w mini wieżach Soniacza to nie moga one być AŻ tak kiepskie bo jak ktoś słyszał to miniwieże sony porafią zagrać "miło". Oczywiście to są tylko moje przypusczenia i moge się mylić.
    Eliminator
    Level 24  
    Wszystkie trzy głośniki lipne... Może powiesz nieco wiecej o swoim budżecie ?
    Raval86
    Level 10  
    Dajmy...200zł na same niskie
    melisław
    Level 24  
    W jednej z tych aukcji rozbroiła mnie logika pewnego stwierdzenia: "Ważna informacja - ten głośnik nie jest ocechowany. Nie ma z tyłu na magnesie żadnego nadruku, jedynie żółty pasek z jakimś numerem. Sprzedajemy go jako SONY ponieważ to jest głośnik SONY" :D A tak co do tematu to może 2xARN150 + SC10N? Albo 1xSTX AX...
    El_liero
    Level 24  
    Raval86 wrote:
    Dajmy...200zł na same niskie

STX seria AX tylko i wyłącznie
    Pawel S.
    Level 39  
    o sony zapomnij a zamiast tych STXow lepiej faktycznie dac 2xARN150
    chyba by ci pasowalo stylistycznie a i basu z nich duzo. jezeli sluchasz muzyki klubowej to bedziesz zadowolony ;)
    tylko wzmak min 50W i to dobrych!!
    Pawel S.
    Level 39  
    ile on tam ma poboru? 180W?? na poczatek powinno wystarczyc... ale wszystkiego z tych glosnikow nie wyciagnie
    El_liero
    Level 24  
    wzmacniacz też nie pierwsza klasa, na normalne (w przejsciu) ciche słuchanie starczy.

i na aukcję z tymi Soniaczami nawet nie wchodz więcej!
    zapek42
    Level 27  
    ja bym ci polecał GDN 16/50 bardzo fajny głośnik nadający sia do takiej budowy,natomiast na wysokotonowy to już jakąś kopółke.
    STX nie polecam nie kupuj tego shitu !!
    szczurek102
    Level 12  
    Polecam stx 10-200-ax na 300% lub seria PJ lub AJ.

Zapek42 zna się tak na wysokotonowych jak na ortografii!
    Quote:
    Kopółka
    piszę się przez "u"
    Pawel S.
    Level 39  
    szczurek102 wrote:
    Polecam stx 10-200-ax na 300%
    a slyszales go? mozesz do czegos porownac?? bo przeciez za niewiele wiecej mozna juz kupic vife...
    Raval86
    Level 10  
    Panowie a tak z innej bajki trche....STX'y F-150 za ok 300zł warto? Co prawda to nie jest to o czym marze (gabarytowo) ale za taką kase ?
    Pawel S.
    Level 39  
    to jest to samo co ARN 188 tylko ze bez ramki i w cenie ARN 226-07 ;]
    Raval86
    Level 10  
    O ile mi się dobrze wydaje to ARN 188 ma większą średnice. Ale tak ogólnie to jakie macie zdanie o tej marce (ARN)??
    Pawel S.
    Level 39  
    marka to TVM acoustics czyli stara tesla. http://www.tvm-valmez.cz/
    mam zrecenzowac wszystkie glosniki??
    glosniki o bardzo dobrym stosunku jakosc/cena. zdecydowana wiekszosc godna polecenia. gdyby nie pozna pora to bym opisal wszystkie jakie znam...
    Raval86
    Level 10  
    Pawel S. to kiedy znajdziesz chwilę w dzień to napisz coś o głosnikach z przedziału 16-stek bo takie mnie najbardziej interesują. Duzo osób poleca mi ARN 150, nie za małe do zejścia niżej??
    Pawel S.
    Level 39  
    no to lece od poczatku:
    wysokotonowe - godne polecenia sa tylko samochodowe. domowe oferuja za malo w stosunku do ceny i konkurencji
    sredniotonowe - ARP ma opinie zbyt "krzykliwego" a zwiazane jest to z tym ze trzeba go ciac bardzo nietypowo jak na sredniotonowke. ARXy godne polecenia.
    glosniki samochodowe - zdecydowanie lepsze i tansze niz to co wiekszosc osob z elektrody montuje. jak chcesz sie przekonac to posluchaj fabrycznego naglosnienie w skodach ;)
    szerokopasmowki - z tych "normalnych" wszystkie mozna smialo stosowac. bardzo dobry tutaj jest dobrze znany ARZ 660X. glosny, tani, dobrze brzmiacy. zbudowana na nim jest tuba "acuhorn"
    no i w koncu niskotonowe:
    ARN 116 - 10cm glosnik niskotonowy o znakomitej srednicy i o dziwo potrafi z siebie wyprodukowac jakis basik. znakomicie nadaje sie do zestawu kina domowego (wersja 60 ekranowana magnetycznie) lub malych monitorkow gdzie bas niejest priorytetem
    ARN 130 to w wiekszosci 150tki tylko ze bez ramki
    ARN 150-03/05 - najbardziej legendarne tesle. mimo niepozornego rozmiaru i ceny potrafia zadziwic niejedna osobe zejsciem oraz iloscia produkowanego basu. wada to nienajlepsza srednica oraz niska efektywnosc
    ARN 150-60 - tego osobiscie nieznam. bardziej chyba jako szerokopasmowka do kina niz wooferek do muzyki
    ARN 150-73 - ekranowana wersja ARN 150-03/8
    ARN 165 oraz XW 165 to podobno to samo co ARN 188 tylko z innym koszem i wykonczeniem membrany...
    ARN 188 - wiekszy brat ARN 150 i z tym samym napedem!! tak wiec faktycznie wytworzy troche wiecej basu ale za to kosztem szybkosci. jest jeszcze wolniejszy niz 150tka i na wykresach wypada gorzej ze srednica (mimo odmiennych wrazen sluchowych). nalezy stosowac z bardzo dobra wysokotonowka ktora pozwoli na niski podzial lub w 3 drogach...
    ARN 188-07 - podwojny uklad magnetyczny. tak wiec wyzsza efektywnosc oraz podobno lepsze zachowanie w obudowach b-r
    ARN 226-03/05 calkiem przyjemne niskotonowki raczej do obudowy zamknietej. mimo ze te glosniki niesa mistrzami szybkosci to i tak sa na tyle zroznicowane ze warto sie nimi zainteresowac jako tanimi wooferami
    ARN 226-07 - j.w. - do obudowy b-r
    ARN 312 - no tego jedynie widzialem na polce w sklepie. z cena ok 200zl raczej nie pozwole sobie na niego. biorac pod uwage bas z calej rodziny to musi byc calkiem dobra propozycja... ale konkurencja oferuje wiecej ;)

jakbym mial osobiscie wybierac miedzy ARN 150 a ARN 188 to bym wybral 150tke ;)
    jakos na 188 zrobilem tylko 2 kolumny a na 150 juz ponad 10 :P
    Raval86
    Level 10  
    No no....dało mi trochę do myślenia i dzieki za poświecenie "chwilki":) A masz może jakieś foto kolumn na arn'ach 188??