Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf III nie potrafie sobie poradzic z naprawą klaksonu

09 Lis 2007 17:18 8810 10
  • Poziom 2  
    Witam
    Jak napisalem w temacie nie potrafie sobie poradzic z usunieciem tej usterki czyli nie działającym klaksonem moze ktos podpowie mi co nalezy zrobic aby działał mi klakson. Sprawdzałem bezpieczniki i sa w porzadku. Ta usterka jest u mnie w aucie odkad kupilem samochód.
    Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    styk przy kierownicy, przekaźnik...
  • Poziom 24  
    Kupic nowy klakson ,to jedyne sensowne rozwiązanie /choc można stary naprawic/
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Gdzie sie znajduje styk przy kierownicy czy przekaznik ?
    NR 11 od klaksonu
    Golf III nie potrafie sobie poradzic z naprawą klaksonu
  • Poziom 14  
    Najczęściej śniedzieją styki przy klaksonie.
    Na początek to wypada sprawdzić czy sam klakson jest sprawny
  • Poziom 10  
    U mnie w passacie mialem jeden spalony klakson a drugi mial bardzo zasniedziale styki. Wystarczy przeczyscic :)
  • Poziom 9  
    tak jak ktos wyzej powiedzial sprawdz sam klakson podlaczajac go pod akumulator i zapamietaj ktory styk to minus. jezeli dziala to najprawdopodobniej nie ma masy zrob drugi test podepnij plus z tych orginalnych przewodow a mase (drugi styk-jakims osobnym kawalkiem przewodu )zewrzyj do karoserii oczywiscie w miejscu przewodzacym. i nacisnij przelacznik na kierownicy. jesli dziala to chyba nie musze juz pisac co dalej "brak masy" pozdr
  • Poziom 2  
    u mnie na przykład był odłączony styk przy kierownicy (ten pod klaksonem) i zamieniony miejscami przekaźnik
  • Poziom 17  
    Właśnie mam taki sam problem ze pod akumulatorem klakson chodzi, a przez kierownicę nie, i do jakiego pinu w klaksonie podłącze plus to i tak chodzi, jak byłby obojętny. Tylko ze jak podam plusa do niego prosto z aku to coś brzeczy nad silnikiem.