Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lewy i prawy kanał - różnica dzwięku

11 Lis 2007 23:15 2036 6
 • Poziom 11  
  Posiadam wzmacniacz diora 4422 i do tego kolumny scherzo 200. Mam jednak problem ponieważ jeden głośnik gra wyraźnie ciszej od drugiego. Próbowałem podłanczać wiele kolumn i zawsze efekt jest ten sam: kolumna podłączona obojętnie czy na A czy B ale jako prawa zawsze gra ciszej. Czy to tak ma być? Jaka jest tego przyczyna i jak w miare prosty sposób się z nia uporać??
 • Poziom 20  
  Witam. Sprawdz czy sygnał sterujący ma tą samą wartość na obu kanałach. Zamień miejscami L i P na wejściu, w ten sposób dowiemy się czy różnica poziomów wynika z usterki wzmacniacza, czy też sygnał wejściowy jest nie równy.
 • Poziom 11  
  To będzie wina wzmacniacza bo podłaczałem sygnał z różnych źródeł, głośniki we wszystkich kombinacjach ale zawsze prawa strona gra ciszej:/ wie ktoś o co moze chodzić??
 • Poziom 37  
  Jeżeli tylko gra ciszej, to wystarczy niewielka odchyłka wartości elementów
  układu sprzężenia zwrotnego. Dla kanału prawego są to (podaję dla WS-442)
  C506, R512, R514.
 • Poziom 20  
  Bardzo prawdopodobne ze potencjometr jest przyczyn tego typu problemu. Moim zdaniem 90% ze to potencjometr, z powodu upływu czasu powstały roznice obu jego suwaków i płytek węglowych. Jedna wytarła się bardziej, druga mniej itd.
 • Poziom 11  
  Zgadzam się z przedmówca.Najczęstszą przyczyną tego typu usterek jest właśnie zużycie potencjometrów.Wymiana wspomnianego potencjometra np.głośności czy też balansu może rozwiązać sprawę.
 • Poziom 15  
  Dla pewności zamień sygnał stronami wychodzący z przedwzmacniacza na końcówki oraz sprawdź napięcia zasilające na tranzystorach w przedwzmacniaczu ale ja też bym stawiał na potencjometr wzmocnienia.