Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka polar PDC 585 - nie grzeje wody

darwit86 13 Lis 2007 19:49 2953 10
  • #1 13 Lis 2007 19:49
    darwit86
    Poziom 9  

maja pralka nie grzeje wody, sprawdziłem najczęstsze przyczyny i wszystko jest w porządku grzałka nie spalona, styki na grzałce i na programatorze bardzo dobre nie nadpalone.podejrzewam jedna rzecz ale nie wiem nawet czy to jsię tak nazywa, mianowice ogranicznik temperatury.jest do niego podłączony jeden przewód od grzałki(zielony)a drugi przewód idzie do kostki przy silniku(czarny).będę wdzięczny za każdą pomoc

0 10
  • #3 13 Lis 2007 19:55
    colcolcol
    Poziom 25  

W tych pralkach niestety "paliły" się programatory ponieważ ilośc wody a zatem czas potrzebny na ogrzanie był długi a tego "włoszczyzna" w postaci styków nie wytrzymywała. One nie palą sie w widoczny sposób, blaszki staja sie mniej sprężyste i zostaja w swoich miejscach nie przenąsząc prądu albo się łamią. Rada: sprawdź cały obwód we i wy napięcia z programatora na podstawie schematu lub
    kup obojętne jaki ( z tej samej seri ) programator i wymien fałszywe styki.

0
  • #5 13 Lis 2007 20:00
    gabares
    Poziom 18  

pralka ma termostat drugi, ważniejszy jest to pokrętło obok programatora dwa przewody na tym termostacie możesz zewrzeć i sprawdzić czy grzałka grzeje ..Jezeli masz śrubokręt z kontrolką fazową to sprawdź dojście fazy i zera na grzałce ..na jednym styku ma się palić na drugim nie .Pozdrawiam

0
  • #6 13 Lis 2007 20:31
    darwit86
    Poziom 9  

Sprawdziłem ogranicznik temperatury jest dobry.mam jeszcze pytanie jakie znaczenie ma hydrostat przy grzaniu wody?

0
  • #7 13 Lis 2007 20:35
    nares
    Specjalista AGD

darwit86 napisał:
    Sprawdziłem ogranicznik temperatury jest dobry.mam jeszcze pytanie jakie znaczenie ma hydrostat przy grzaniu wody?

A takie, żeby ci grzałka ni grzała, gdy nie ma wody w zbiorniku.

0
  • #8 13 Lis 2007 21:08
    darwit86
    Poziom 9  

dokładniej chodzi mi o to gdy teoretycznie hydrostat nie załączy czy wtedy pralka będzie wykonywała nastepne kroki.bo u mnie wszystko chodzi tylko pierze się w zimnej wodzie

1
  • #9 13 Lis 2007 21:14
    nares
    Specjalista AGD

W tych modelach, awarie hydrostatów należą do rzadkości, więc skieruj większe zainteresowanie w stronę programatora.

0
  • #10 14 Lis 2007 16:52
    axxx
    Specjalista AGD

Ale dla pewności sprawdż napięcie na styku 13.

0
  • #11 14 Lis 2007 21:25
    eeban
    Specjalista AGD

jesli dobrze sprawdziłes to do wymiany programator

0