Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP LaserJet 4+karta sieciowa podłaczenie do sieci

posteo 13 Lis 2007 19:53 4631 23
  • #1 13 Lis 2007 19:53
    posteo
    Poziom 14  

Witam mam pytanie chcę kupić drukarkę hp laserjet4 z kartą sieciową,mam w domu router z modemem dsl EDImax A7064+A i podpięte do niego 3 komputery,czy można bezpośrednio do tego routera podpiąć taką drukarkę,jakiego użyć kabla/kros czy 1do1/,jak to wszystko się konfiguruje bo szukałem instrukcji z takiego hp ale nic tam nie pisze o podłączeniu do routera i konfigurowaniu drukarki.Następna sprwa to jak ta drukarka będzie widziana przez poszczególne kompy/różne systemy operacyjne Vista XP oraz 2000/czy trzeba w tych kompach też jakoś ją konfigurować.prosze o poradę .

0 23
  • #2 13 Lis 2007 21:12
    utc1
    Poziom 15  

Użyj kabla prostego i normalnie instaluj poprzez dodaj drukarkę sieciową lub podłączoną do innego komputera. Jeśli zechcesz dodać poprzez wygenerowanie portu IP to nadaj drukarce ręcznie port np 192.168.1.30 zależy jaką masz podsieć na edimaxie i z takim portem dodawaj w kreatorze. Jeśli inni mają korzystać od Ciebie z drukarki do zaznacz share w udostępnieniach. I finito.

0
  • #3 13 Lis 2007 21:27
    posteo
    Poziom 14  

Witam ok czyli krótko :jak kupię taką drukarkę i podłączę do tego routera/po odpowiedniej konfiguracji/z wszystkich 3 komp.będę mieć do niej niezależny dostęp,czy tak?chodzi mi najpierw czy ją kupić żeby spełniła moje oczekiwania a póżniej będę sie martwił konfiguracją,może będzie jutro albo w czwartek na próbę,więc wszystkie porady odnośnie konfiguracji mile widziane .

0
  • #5 13 Lis 2007 21:37
    posteo
    Poziom 14  

czyli będzie działac,mogę nabyć a póżniej będziemy sie martwić konfiguracją,ja jestem dostępny wieczorem więc może na Pw?

0
  • #6 13 Lis 2007 21:40
    utc1
    Poziom 15  

Jeżeli ma ona rzeczywiście interfejs ethernet, bo jak nie to kup jeszcze d-link P300+

0
  • #7 13 Lis 2007 21:45
    posteo
    Poziom 14  

ma mieć kartę sieciową wbudowaną tyle wiem ale jaką to nie wiem,sprzedawca twierdzi że będzie działać ale nie ma instrukcji jak skonfigurować i dlatego pytam

0
  • #8 13 Lis 2007 21:48
    linx
    Poziom 21  

Mam tak samo podłączone (drukara ->router+switch) tyle że drukarka to HP LaserJet 5N, działa bez problemu.

0
  • #9 13 Lis 2007 21:50
    posteo
    Poziom 14  

kolego linx a jak z konfiguracją miałeś jakiś opis,ew jak będe mieć ja w domu to może na gg albo na pw

0
  • Pomocny post
    #10 13 Lis 2007 21:59
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Konfiguracja sprowadza się do ustawienia IP print servera (z tej samej klasy co ma router i komputery) i zainstalowaniu sterowników wraz z portem drukarki TCP/IP.

1
  • #11 13 Lis 2007 22:05
    posteo
    Poziom 14  

Witaj MBO ale ja nie mam print serwera tylko router z adsl i nic na nim nie ustawiałem bo służy mi tylko do rozdzielenia neostrady,podłączyłem 3 kompy i wszystko działa a sieci wew nie ustawiałem bo nie była mi potrzebna

0
  • #12 13 Lis 2007 22:17
    linx
    Poziom 21  

Nie musisz konfigurować od nowa sieci. Włączasz w drukarce protokół TCP/IP i ustawiasz jakieś IP np. 192.168.1.30. Instalujesz sterownik drukarki na komputerze. W ustawieniach drukarki wybierasz port TCP/IP i wklepujesz IP drukarki. To wszystko:)

Pozdrawiam

0
  • #13 13 Lis 2007 22:22
    mbo

Pint serwer jest wbudowany w drukarkę - "hp laserjet4 z kartą sieciową".
    Karta sieciowa to właśnie serwer wydruku, a konkretniej jego wyjście.

0
  • #14 13 Lis 2007 22:54
    posteo
    Poziom 14  

ok czyli printserwer to właśnie ta karta sieciowa,poprzednio szukałem tematu o drukarkach sieciowych i gdzieś wyczytałem że printserwer to zewnętrzne urządzenie.jak będę mieć te drukarkę to powrócimy do tego tematu,na razie tyle.

0
  • #15 16 Lis 2007 18:10
    posteo
    Poziom 14  

Witam mam już drukarkę w domu,nie mam żadnego opisu,jest to hp laserjet4,może mógłby teraz ktoś krok po kroku podpowiedzieć jak ją podłączyć do mojego routera,komputery mam podłączone ale nie mam skonfigurowanej sieci pomiędzy nimi/rozdzielam tylko neostradę na 3 kompy/systemy operacyjne to Vista Xp I 2000.

0
  • #16 16 Lis 2007 18:22
    mbo

Podłączenie to tylko wetknięcie kabelka do switcha i print servera.

Dalej trzeba tylko ustawić IP i można instalować sterowniki drukarki i port drukarki TCP/IP.

0
  • #17 16 Lis 2007 18:30
    posteo
    Poziom 14  

no tak podłączenie kabelkiem do routera jest proste gorzej ze sterownikami/nie mam w komplecie muszę ściągnąć z netu/imam obawy że po vistę nie będzie sterowników,co i ajk trzeba ustawić na drukarce oraz w komputerze
    podłaczyłem kabel ale jak ustawić w menu drukarki tc/ip oraz resztę ustawień

0
  • #18 16 Lis 2007 20:11
    mbo

Sterowniki będą w systemie.
    Z panelu drukarki ustawisz IP.

0
  • #19 16 Lis 2007 23:24
    posteo
    Poziom 14  

Witam sprawdzałem pod Vistą są sterowniki do tej drukarki,nawet próbowałem ją zainstalować z visty,ale jak ustawić w menu drukarki żeby ją komp widział,jak z panelu drukarki ustawić Ip,pisałem powyżej że nie mam ustawionej sieci pomiędzy tymi 3 kompami więc nic nie ustawiałem,żaden IP nie był mi potrzebny,więc co teraz mam dalej robić po podłączeniu drukarki do routera,jak mam/jakie Ip?/ustawić na drukarce,przeglądałem menu na drukarce ale nie znalazłem ustawienia Ip.
    może porady na bieżąco poprzez gg/6634009/?
    w menu drukarki znalazłem nast ust.parallel menu,serial menu,oraz aux io menu i tu chyba trzeba załączyć sieć,po wejściu do tej zakładki mam 'CFG NETWORK=NO* mogę to zmienić na YES* ale po wyjściu z tej zakładki znowu jest NO*,jest równieżNETWORK=AUTO i tu można wybraćparę ustawień między innymi jest TCP/IP ale po zmianie na TCP/IP i zatwierdzeniu przez ENTER znowu wraca do ustawienia AUTO,może ktoś ma taką drukarkę i podpowie jak to wszystko ustawić.

0
  • Pomocny post
    #20 18 Lis 2007 11:50
    linx
    Poziom 21  

posteo napisał:
    (...)mam 'CFG NETWORK=NO* mogę to zmienić na YES* ale po wyjściu z tej zakładki znowu jest NO*,jest równieżNETWORK=AUTO i tu można wybraćparę ustawień między innymi jest TCP/IP ale po zmianie na TCP/IP i zatwierdzeniu przez ENTER znowu wraca do ustawienia AUTO,może ktoś ma taką drukarkę i podpowie jak to wszystko ustawić.

Dobrze kombinujesz, dajesz TCP/IP = ON, zatwierdzasz, szukasz CFG TPC/IP dajesz na ON, zatwierdzasz. Następnie ustawiasz IP BYTE 1 = 192; IP BYTE 2 = 168; IP BYTE 3 = 1; IP BYTE 4 = 10. Następnie: SM BYTE 1=255; SM BYTE 2=255; SM BYTE 3=255; SM BYTE 4=0 Kolejno GW BYTE 1=192; GW BYTE 2=168; GW BYTE 3=1; GW BYTE 4=1. TIMEOUT na 90. To raczej wszystko w drukarce. W komputerze w ustawieniach drukarki wybierasz port TCP/IP i ustawiasz 192.168.1.10. Wszystko powinno już działać.

*Opis ustawiania drukarki brany z HP LJ 5N, ale myśle że menu tam jest bardzo podobne/wręcz identyczne

Pozdrawiam LinX

0
  • Pomocny post
    #21 18 Lis 2007 12:32
    utc1
    Poziom 15  

Tak lecz pod warunkiem, że 10 jest jeszcze wolne. Jeśli tak to wstaw to IP w routerze do zarezerwowanych. Następnie wyłącz wszystko i włącz. Teraz dodaj drukarkę i wpisz to IP w GENERIC port IP w kreatorze dodawania sprzętu.

0
  • #22 18 Lis 2007 14:41
    posteo
    Poziom 14  

witam gdzie w menu drukarki ustawić to ip192.168.1.10,przeszukałem całe menu i nie znalazłem,w routerze też NIGDY NIE KONFIGUROWAŁEM SIECI,służy mi tylko do rozdielenia neostrady i nie mam ustawionej sieci POMIĘDZY KOMPAMI więc też nie wiem jakie ip jest wolne albo jak w routerze ustawić ip.
    próbowałem różnych sposobów ale nic mi z tego nie wyszło potrzebuję pomocy krok po kroku najlepiej na gg

znalazłem w końcu w menu drukarki ustawienie p[ortu ip wpisałem adres 192.168.1(było 16).10, w ustawieniach GW po kolei 1-192,2 168,3-1,4-10 w kompie w ustawieniach drukarki tez wpisałem ten adres ale ma komunikacji z drukarką

RUSZYŁA

jest następny problem na kompie gdzie mam Vistę zainstalowałem ją bez problemu natomiast w Xp nie wiem jak ją ustawić w kreatorze dodawania drukarki/jaką podać nazwę ?adres?url/jeszcze pokombinuję ale może ktoś wczęsniej mi podpowie jak przejść tę konfigurację.

0
  • Pomocny post
    #23 18 Lis 2007 17:08
    utc1
    Poziom 15  

Panel sterowania; drukarki i faxy; prawy klawisz;dodaj drukarkę podłączoną do tego komputera; utwórz nowy port; rozwiń listę na nowy portTCP/IP; wpisz IP;w nazwie wpisz port 192.168.1.xx i dalej znajdzie sterownik porosi o podanie czy udostępnić (share) i test i koniec

0
  • #24 18 Lis 2007 17:21
    posteo
    Poziom 14  

witam dzięki za wszystkie informacje wszystko działa tak jak powinno.Zamykam temat

0