Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-2551N - problem z odbiciami

Maras_23 14 Lis 2007 13:22 2255 7
  • #1 14 Lis 2007 13:22
    Maras_23
    Poziom 18  

Witam, mam problem z drukarką Samsunga ML-2551N, otóż przy wydruku powstają odbicia z jednej strony kartki, tak jakby druk odbijal sie na jakims walku i drukowal to samo co jakies 10cm. Oczywiscie oprocz odbic wydruk jest OK. Jednak, to denerwuje i brzydko wyglada. Podmiana toneru nic nie dała. Nie pomogły też funkcje czyszczenia OPC i Fuser z menu Setup. Ma ktoś jakies lekarstwo ?

--
    Pozdrawiam,
    Marek.

0 7
  • #2 14 Lis 2007 14:11
    eseli
    Poziom 27  

Witam
    Jeżeli podmiana toneru nie odniosła skutku to prawdopodobnie masz
    zniszczoną folię w zespole utrwalania.
    Spróbuj zaciąć kartkę pod tonerem (jeszcze przed piecem ) i
    zobacz czy jest odbicie - najlepiej rozbierz piec i zobacz folie - prawdopodobnie do wymiany.
    Pozdrawiam

0
  • #3 14 Lis 2007 19:37
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

zmień ustawienie na gruby papier, jak pomoże, to toner kiepski - 2551 ma folię?

0
  • #4 16 Lis 2007 14:46
    Maras_23
    Poziom 18  

... dzisiaj wysiadły rolki, wciąga papier.. No, ale 150 tys. stron przejechala :-). Rok temu byla w serwisie z powodu rolek, teraz oczywiscie rolki i .. no wlasnie, ciekawe co. Mam jeszcze miesiac gwarancji. Wysyłam.

--
    Pozdrawiam,
    Marek.

0
  • #5 16 Lis 2007 14:52
    martinkrys
    Specjalista - kserokopiarki

teoretycznie rolki są na 60 tysięcy, praktycznie po 50 tysiącach piszczą, a po 60 na prawdę wysiadają, niestety dostęp do części zamiennych w przypadku Samsunga to prawdziwy problem, a szkoda bo fajne drukarki

0
  • #6 28 Lis 2007 10:07
    Maras_23
    Poziom 18  

Witam!

Drukarka wróciła z serwisu, wymienili fuser i elementy podajnika papieru. Ogolnie, wszystko było OK do.. wczoraj. Drukując FV, wydrukowała oryginał, kopii już nie - wypluła pustą kartkę. Od tego momentu - drukuje czcionką niewidzialną :-]. Cóż, myślę że dwa lata użytkowania i 150tys. stron przebiegu to max ile te drukarki mogą wyciągnąć.

--
    Pozdrawiam,
    Marek.

0
  • #7 17 Paź 2008 11:33
    Rob_Tattoo
    Poziom 1  

martinkrys napisał:
    teoretycznie rolki są na 60 tysięcy, praktycznie po 50 tysiącach piszczą, a po 60 na prawdę wysiadają, niestety dostęp do części zamiennych w przypadku Samsunga to prawdziwy problem, a szkoda bo fajne drukarki

Witaj. Problem znalazłem na brak części w Samsungu. Ja miałem problem przy drukowaniu w dupleksie. Jest tam 1 rolka , którą trzeba wymienić. Można zamiast niej wstawić rolkę od Panasonic'a DP-1510 w wersji Katun bo wychodzi taniej :D Rolka o symbolu katun PN02 5433. Sprawdziłem na 1000 wydruków i chodzi.

0
  • #8 17 Paź 2008 11:40
    laserjack

Poziom 31  

eseli napisał:
    Witam
    Jeżeli podmiana toneru nie odniosła skutku to prawdopodobnie masz
    zniszczoną folię w zespole utrwalania.
    Spróbuj zaciąć kartkę pod tonerem (jeszcze przed piecem ) i
    zobacz czy jest odbicie - najlepiej rozbierz piec i zobacz folie - prawdopodobnie do wymiany.
    Pozdrawiam

W tej drukarce nie ma foli w fuzerze, tylko rura teflonowa z lampą grzejną w środku, mozna ją kupić jako zamiennik.

0