Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

problem z regulacją płomienia w piekarniku - Mastercook 1300

rodick 15 Lis 2007 20:18 8991 11
  • #1 15 Lis 2007 20:18
    rodick
    Poziom 10  

Mam problem z regulacja temperatury w kuchni gazowej wrozamet mastercook (1308.A0).
    Temperatura podczas grzania waha sie miedzy 200 a 260 stopni i praktycznie nie ma mozliwosci wyregulowania temperatury kurkiem (kurek ma skale1-8).
    Juz na poz.1 jest ok 200st zamiast 140. Po przekreceniu na poz 3 lub wyzej temperatura wzrasta do maksimum.
    Zarowno regulacja kuka tj obracanie iglica jak i regulacja ustawienia szczeliny doprowadzajacej powietrze w injektorze palnika (zasuwka przy dyszy pod piekarnikiem) nic nie daja.

Pls o wskazowki.
    Ps.
    Czy ta sytuacja moze miec zwiazek z termostatem?:cry:

0 11
  • #2 15 Lis 2007 23:12
    Mirek321
    Poziom 23  

pytanie czy regulator gazowy po osiągnięciu temperatury powinien gaz przymknąć to płomienia mni. jeśli tego nie robi to do wymiany

Dodano po 4 [minuty]:

sprostowanie myśli regulator zmniejsz płomień na minimalny po osiągnięciu temperatury jeśli brak takiego zadziałania regulatora to do wymiany

2
  • #3 15 Lis 2007 23:20
    nares
    Specjalista AGD

rodick napisał:

Czy ta sytuacja moze miec zwiazek z termostatem?:cry:

A jakiego rodzaju termostat ma dany piekarnik, hę :?:

0
  • #4 16 Lis 2007 07:20
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć!
    Ustawiłeś płomień minimalny (oszczędny)?
    może regulator reaguje prawidłowo, a w momencie zmniejszenie ilości gazu i tak jest go za dużo i dlatego temperatura nadal rośnie.

a tak apropo to. to jest nowy regulator? Bo jak chcesz się bawić w naprawę starego to zapomnij. Do wymiany jest.

0
  • #5 19 Lis 2007 17:06
    rodick
    Poziom 10  

ok dzieki za odpowiedzi ale niestety za duzo mi o ne nie pomogly...
    Teraz mam 3 kwestie:

1. czy w mojej kuchni wogole jest jakis termostat ?

2. plomien oszczednosciowy probowalem ustawic ale - dla nieznajacych tego modelu informuje ze nie dziala on na zasadzie ze przy max odkreceniu kurka gaz sie zmniejsza do minimum. Tutaj polega on poprostu na tym zeby na pozycji 1 kurka ustawic jak najmniejszy plomien.
    I tu jest chyba problem bo wg mnie ten pomien powinien byc jeszcze mniejszy na starcie zeby pozniej wogole mowic o jakiejs regulacji na wyzszych polozeniach. Mniejszy plomien moge uzyskac jesli kombinuje z ustawieniem kurka miedzy 0 a 1 ale tak sie nie powinno ustawiac (ryzyko przeskoczenia kurka - zgasniecia ognia).
    Tym samym zadana temp 140 st (wg instrukcji taka powinna byc na "1") uzyskuje wlasnie ryzykujac przykrecajac maxymalnie blisko zera.

3. Czy sa inne mozliwosc regulowania piekarnika poza wymienionymi w pierwszym moim poscie?

0
  • #6 19 Lis 2007 18:14
    Adam-T
    Poziom 38  

A czy przypadkiem po zdjęciu gałki nie masz wkręta regulacyjnego do ustawienia płomienia minimalnego (może być w samej ośce lub obok niej)?

Pozdrawiam
    Adam

1
  • #7 19 Lis 2007 18:38
    przemkowal
    Poziom 10  

Cytat:

1. czy w mojej kuchni wogole jest jakis termostat ?

Tak w twojej kuchni jest termostat

Cytat:

2. plomien oszczednosciowy probowalem ustawic ale - dla nieznajacych tego modelu informuje ze nie dziala on na zasadzie ze przy max odkreceniu kurka gaz sie zmniejsza do minimum. Tutaj polega on poprostu na tym zeby na pozycji 1 kurka ustawic jak najmniejszy plomien.
    I tu jest chyba problem bo wg mnie ten pomien powinien byc jeszcze mniejszy na starcie zeby pozniej wogole mowic o jakiejs regulacji na wyzszych polozeniach. Mniejszy plomien moge uzyskac jesli kombinuje z ustawieniem kurka miedzy 0 a 1 ale tak sie nie powinno ustawiac (ryzyko przeskoczenia kurka - zgasniecia ognia).
    Tym samym zadana temp 140 st (wg instrukcji taka powinna byc na "1") uzyskuje wlasnie ryzykujac przykrecajac maxymalnie blisko zera.

Jak otworzysz drzwi piekarnika po lewej stronie na górze masz taką rurkę z kapilarą. Sprawdź czy jest włożona na miejsce. Poza tym ściągnij tą grubszą rurkę z uchwytu (wypiąć z zatrzasku i przesunąć do tyłu) i oglądnij czy nie masz jej gdzieś pękniętej. Jeśli jest pęknięta, to masz termostat do wymiany bo nie masz regulacji temperatury a ciągle na max będzie grzać. Poza tym ile lat ma kuchenka?

Cytat:

3. Czy sa inne mozliwosc regulowania piekarnika poza wymienionymi w pierwszym moim poscie?

Regulujesz płomień oszczędnościowy wkrętem na kurku.

0
  • #8 19 Lis 2007 21:08
    rodick
    Poziom 10  

dzieki,
    teraz mam kolejne pytanie odnosnie tego termostatu czylu tej rurki z kapilara.
    Cos takiego mam z tym ze jest tak zardzewiale ze az strach tego dotykac.
    Czy ktos mi podpowie na jakiej zasadzie wogole dziala tego typu termostat?

Dzis juz nie mam czasu wiec sprobuje go przejrzec i sprawdzic jutro - odpisze co i jak.
    pozdr.

0
  • #9 20 Lis 2007 06:49
    przemkowal
    Poziom 10  

Jedyne co mogło zardzewieć to sam uchwyt - jest on ocynkowany bodajże. Kapilara jest z miedzi a rurka jest ze stali nierdzewnej bodajże. Jeśli zardzewiała rurka znaczy że musiała pęknąć i należy wymienić termostat.

Działa on mnie więcej tak: Ta rurka to jest zbiorniczek w którym jest płyn - nie pamiętam co ale strasznie ostro pachnie jak się rozleje.
    Pod działaniem temperatury ten płyn się rozszerza i powoduje zamknięcie dopływu gazu - oczywiście płomień oszczędnościowy dalej się pali.

0
  • #10 20 Lis 2007 20:29
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć!
    Zardzewiało ?? kolega chyba znalazł termoparę (na dole piekarnika wsadzona w płomień)a nie czujkę termostatu.
    Po za tym kolega rodick troszkę źle pojął zasadę działania regulatora
    o tuż na każdym ustawieniu (na zakresie 1- 8 ) piekarnik grzeje na maxa aż do osiągnięcia żądanej temp czyli np. jak ustawione jest na 1 to po osiągnięciu temp 140stopni regulator zmniejsza płomień na oszczędny (minimalny do utrzymania żądanej temperatury)
    Jeżeli po osiągnięciu np. temp 140 na 1 płomień się nie zmniejsz tzn że do wymiany jest cały regulator.

0
  • #11 20 Lis 2007 20:52
    rodick
    Poziom 10  

czy w takim razie ten termostat mozna wymienic we wlasnym zakresie (bez pomocy gazownikami z papierami?) Czy ktos sie orientuje jaki jest orientacyjny koszt czegos takiego i gdzie to mozna dostac w okolicy Warszawie?

0
  • #12 20 Lis 2007 21:40
    przemkowal
    Poziom 10  

jeśli jesteś pewien że dobrze dokręcisz wkręt mocujący to wymieniaj - ale dla własnego bezpieczeństwa wziąć do tego kogoś kto sprawdzi szczelność połączenia rury z regulatorem i szczelności dokręcenia rurki palnika.

0
  Szukaj w 5mln produktów