Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 3510 ..z napisem : Telefon z ograniczeniami ....

cyferblat 03 Gru 2003 14:18 2998 9
  • #1 03 Gru 2003 14:18
    cyferblat
    Poziom 23  

Był bez baterii . Dałem z 3310 włożyłem kartę sim z Idei , wpisalem pin i pokazał się ów napis , po czym telefon się wyłączył .... Jest jakaś procedura wyprowadzenia go z tego stanu ?

0 9
  • #2 03 Gru 2003 16:25
    jarek1
    Poziom 27  

musisz zdjąć simlocka

0
  • #3 04 Gru 2003 07:06
    cyferblat
    Poziom 23  

Co ma simlock do wyłączanie się telefonu , jeżeli w środku znajduje się karta sim na sieć , która założyła simlocka . Czy z kartą czy bez - zachowuje się podobnie ....
    Mam kabel F/Mbus może trzeba zmienić oprogramowanie , ale to chyba jakimś flasherem i chyba innym interface- może ktoś mnie oświecić lub skierować na właściwe strony ?

0
  • #4 04 Gru 2003 08:10
    picador
    Poziom 33  

moze być też tak że już ktoś próbował zdjąć simlocka i trzeba ją wrzucić na griffina :wink:

0
  • #5 04 Gru 2003 18:40
    cyferblat
    Poziom 23  

Panowie ....litości ......... ściągam simlocka 1 raz w miesiącu i mam sobie kupić gryfina za 1200 zł ........... ? Po co kupować ? Nie ma innej drogi na ten problem........?

0
  • #6 04 Gru 2003 20:05
    picador
    Poziom 33  

jest :!:

możesz podskoczyć do kogoś kto ma griffina :idea:

0
  • #7 05 Gru 2003 09:45
    cyferblat
    Poziom 23  

Czy ja się mylę - simlock to jakieś dwa bity w pewnym obszarze pamięci zewnętrzej procesora telefonu w których są wpisy , a nie powinno ich być lub odwrotnie . Czy problem jest z dotarciem do tych obszarów przez kabel uniwersalny czy sumy kontrolne są wtedy naruszane - o co tu chodzi ?
    Programowanie pamięci i odczyt danych z procesora to nie problem , jeżeli nie posiada zabezpieczeń .... tylko gdzie są te komórki do zmiany ?
    Podejrzewam , że z tym gryffinen to będzie tak samo jak z innymi flesherami (Dejan) i boxami które wszyscy kupowali , a po roku okazało się że rx tx i masa wystarczą , tylko oprogramowanie do tej transmisji jest ważne - z Gryffinem będzie podobnie........
    mylę się ..... ?

0
  • #8 05 Gru 2003 09:54
    inventco.eu

Poziom 29  

hm skoro to takie proste to pewnie Ci ktorzy zrobili gryfina to na pewno tylko po to by ladnie wygladal .....

a tak na serio ... jaki problem ...
    wylutuj pamiec z telefonu i zalatw sobie programator do uBGA i po klopocie (koszt takiego programatora to kilkanascie tysiakow)

taze sadze ze chyba taniej bedzie jak zaplacisz ze 20 - 40 pln za flashowanie !

0
  • #9 05 Gru 2003 14:02
    cyferblat
    Poziom 23  

zastanawiam się , czy powinienem odpowiadać na powyższy post ..
    odsyłanie elektronika do innego elektronika...to chyba nie to forum ..
    po prostu nie wierzę , że jest tylko piękny (Gryfny - Gryffin) pozwalający flashować telefony DCT4....

0
  • #10 05 Gru 2003 22:12
    picador
    Poziom 33  

odpowiedź jest prosta , pamiętasz czasy w których były problemy z simlockiem np w 3210 ver 6.00 i z językami w DCT3 , można to było robić tylko oryginalnym sprzętem Nokii , wtedy właśnie pojawił się Dejan , tak teraz Griffin

problem tkwił nie tylko z odczytem i zapisem zawartości flasha poprzez prosecor ale też z sumami kontrolnymi , za jakiśc czas powiesz po co xxxxxx , przecież Griffinem można zrobić wszystko ...

0
  Szukaj w 5mln produktów