Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebny układ podtrzymania napięcia.

18 Lis 2007 18:52 5769 6
  • Poziom 20  
    Mam do wykonania układ, który będzie zastosowany w samochodzie do domykania szyb z pilota. Opiszę dokładnie co jest mi potrzebne. Mianowicie zalezy mi na zbudowaniu prostego układu, do którego podam 0,5 sekundowy impuls napięcia 12V (taki akurat emituje centralka sterująca). Układ, który zamierzam zbudować ma za zadanie podtrzymać ten impuls przez min 10 s. (tyle trzeba na domknięcie szyb i szyberdachu). Sterowanie tzw PLUSEM i wyjście impulsu 10s również PLUSEM. Myślę o zastosowaniu małego przekażnika, jakiegoś tranzystora, kondensatora i jakiejś PR-ki do regulacji czasu impulsu. Proszę o dorysowanie do zamieszczonego poniżej rusunku reszty układu.

Potrzebny układ podtrzymania napięcia.
  • Poziom 28  
    Cześć.Nie wiem czy dobrze myślisz jak będziesz miał szyby lekko otwarte i do ich zamknięcia będzie potrzebny czas 2s to przez 8s silnik będzie stał nieruchomo i będzie przez niego płynął duży prąd co grozi spaleniem silnika.Widziałem firmowy układ to tam był czujnik wykrywający zwiększenie prądu i następowało wyłączenie silnika.
  • Poziom 20  
    Witam. Silniki mają zabezpieczenia przeciwprądowe więc nic im nie bedzie. Oryginalnie domykanie jest realizowane przez moduł komfortu a sterowane przez odpowiednio długie przytrzymanie klucza w zamku drzwi w pozycji zamykania zamka, po ok 2 s następuje domykanie szyb i szyberdachu ( po kolei: prawa szyba, lewa szyba i szyber).w sumie trwa to ok 10s. Darujmy sobie dyskusję czy coś się spali i w jakim to samochodzie bedzie zamontowane. Poprostu jest mi potrzebny taki układ do przedłużenia impulsu 0,5s -> 10s.
  • Poziom 28  
    Cześć.Zobacz to powinno Ci się nadać.https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic372264.html
  • Poziom 20  
    Jutro sklep i zakup części. Widze ze wystarczy troche drobnych. Jak wszystko wypali to punkciki oczywiście polecą :) Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
  • Poziom 20  
    Jak już wcześniej wspomniałem każdy silnik ma osobne zabezpieczenie przeciw prądowe więc nawet jak będę mu podawał impuls przez 24h/dobę to się nie spali. I tak jak powiedziałeś JStan ma być prościej. Potrzebny mi jest tylko co najmniej 10s impuls "plusa" na domknięcie szyb. Wybrałem prostą centralkę do sterowania tym ustrojstwem bo ma ładny i mocny pilot. Pomijam kwestię że sterowany jest nią oryginalny pneumatyczny zamek centralny i fabryczny alarm. Brak mi tylko tego 10s impulsu. Impuls o czasie 0,5s w zupełności wystarcza do wysterowania centralnego i uzbrojenia alarmu. Jak na razie domykanie musze kluczykiem podtrzymywać. Myślę że nie muszę nic więcej dodawać.