Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

numer IMEI w Benq Siemens EL71

hassassin23 18 Lis 2007 20:58 1122 3
  • #1 18 Lis 2007 20:58
    hassassin23
    Poziom 2  

Witam,

Wczoraj skradziono mi telefon o marce wspomnianej powyżej. Zgłosiłem już blokadę karty Sim oraz dodatkowo jeszcze chcę zablokować IMEI. Czytałem na forach, że w nowych siemensach po blokadzie imei przez operatora nie można go odblokować w komisie, czy też raczej zmienić bo numer ten jest zapisany w jakiejś kości pamięci. Kobieta mi powiedziała w orange, że ten telefon bo blokadzie imei się nawet nie właczy. Czy mam gwarancję więc , że blokując imei u operatora orange , że nikt nie zmieni tego numeru na inny i będzie mógł znowu używać telefon? Pomóżcie

pozdrawiam

0 3
  • Pomocny post
    #2 18 Lis 2007 21:07
    gomezf1
    Spec od GSM

Kobieta u operatora jest niedoinformowana. Telefon sie włączy ale na terenie RP nikt z niego nie porozmawia. Takie telefony często lądują za naszą wschodnią granicą, gdzie nie dotyka ich baza danych o skradzionych telefonach w RP, ani blokada nałożona przez operatora na IMEI.

0
  • Pomocny post
    #3 18 Lis 2007 21:07
    FranekDolas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie rozmawiamy tutaj o takich rzeczach z oczywistych względów ale twoje pytanie nie narusza regulaminu.Powiem ci tylko że możesz spać spokojnie a twój telefon jak sądzę aktualny posiadacz będzie mógł włączyć i pofascynować się nim w trybie "offline" bo do sieci się nie zaloguje w Polsce a po nowym roku być może i w całej Europie.

0
  • #4 18 Lis 2007 22:20
    hassassin23
    Poziom 2  

dzięki za odpowiedź

Dodano po 1 [godziny] 3 [minuty]:

a czy podstawą zblokowania numeru imei jest kradzież telefonu czy może zostać także zblokowany na podstawie zagubienia?

oki już wiem tylko w wypadku kradzieży...

0